Naháňačka ako z akčného filmu: 25-ročný opitý vodič v Trenčíne unikal pred policajtami. Narazil do stromu

Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky si všimla podozrivý spôsob jazdy vodiča Škody Felícia, ktorý jazdil v Trenčíne po Električnej ulici v smere od obce Trenčianska Turná. Rozhodla sa ho preto predpísaným spôsobom zastaviť.

Vodič vozidla však nerešpektoval svetelné a zvukové výstražné zariadenie polície, s vozidlom zvýšil rýchlosť a pred hliadkou začal unikať. Po prejdení pravotočivej zákruty neprispôsobil svoje správanie situácii v cestnej premávke a svojim schopnostiam a na už rovnom úseku cesty stratil kontrolu nad vozidlom. Prešiel cez protismernú časť vozovky, kde zišiel s vozidlom vľavo mimo cestu na trávnu zeleň, kde narazil do kmeňa stromu.
Bezprostredne po dopravnej nehode bol políciou vodič stotožnený a vyzvaný na podrobenie sa dychovej skúške. Tá skončila s pozitívnym výsledkom 1,02 promile alkoholu.
Našťastie, pri dopravnej nehode došlo len ku škode na vozidle, vodičovi neboli spôsobené žiadne zranenia.
Vzhľadom k tomu, že vodič vozidla vykonával v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky, vedenie vozidla, bol políciou na mieste obmedzený na osobnej slobode a bolo mu zadržané vodičské oprávnenie.
Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov bolo 25 ročnému vodičovi vznesené obvinenie z prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Zároveň bol vyšetrovací spis predložený prokurátorovi spolu návrhom na podanie obžaloby.
Obvinený, ktorý bol už v minulosti 1 krát súdne trestaný, si na rozhodnutie súdu počká v cele policajného zaistenia.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com