NAĎ: Z hľadiska celkových následkov ochorenia COVID-19 je na tom Slovensko výrazne lepšie ako krajiny V4

Minister obrany SR Jaroslav Naï poèas tlaèovej konferencie v rámci rokovania 66. schôdze vlády SR. Bratislava, 13. január 2021. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Zdieľajte článok na

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) uviedol, že z hľadiska celkových následkov ochorenia COVID-19 je na tom Slovenská republika výrazne lepšie ako krajiny V4.

BRATISLAVA 18. februára (SITA) – Na Slovensku chýbajú predovšetkým lekári špecialisti. SR preto požaduje najmä odborníkov na JIS či na ARO. Uviedol to po dnešnom rokovaní vlády minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dodal, že v rezorte obrany majú prvotné informácie, že zdravotníci z Rakúska majú záujem pomôcť na Slovensku. Podľa neho ide rádovo o pár desiatok ľudí.

Minister obrany pripomenul, že skorší lockdown chceli zaviesť pred Vianocami, ale „jeden koaličný partner chcel uvoľňovať opatrenia“. Tiež pripomenul, že z hľadiska celkových následkov ochorenia COVID-19 od marca minulého roka je na tom Slovensko výrazne lepšie „asi ako všetky krajiny Vyšehradskej skupiny (V4) a určite lepšie ako Česká republika“.

 

zdroj: Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na