Na vzhľade vo vzťahu skutočne záleži! Muži v prvom rade milujú očami, potom sa zapína…

Aj napriek tomu, že muži radi hovoria ako im na vzhľade nezáleží, nie je to pravda. Muži v prvom rade milujú očami, potom sa zapína žalúdok, nastupujú spoločné záujmy, ktoré dopĺňa kopa malých detailov. Čo sa týka mužskej psychológii, vzhľad vždy zvíťazí.

Psychológia mužov:
Muži si vyberajú spoločníčky, ktoré sa im zapáčili na základe ich výzoru. Tento fakt zohráva veľmi dôležitú úlohu, pri výbere priateľky. Ak sa mladá žena rozhodla vydať za svojho vyvoleného, treba pozorne sledovať, aby sa postupom času z Popolušky nestala neupravená žena.

Muž má právo vyžadovať od svojej ženy, aby sa o seba starala. Nemusíte s tým súhlasiť, no tento fakt stále zostáva faktom. Nemusí ľúbiť to, čo je mu dané. Odkedy môže žena od muža vyžadovať aby vyzeral ako model, keď ona samá taká nie je?

Nedávno som našiel fascinujúci článok, ktorý hovoril o tom, že aj muž má v rodine hlas. Nemal by pre ňu nič zbytočne robiť, ak sa sama zámerne nechala meniť na neupravenú ženu. Podľa autora je tehotenstvo, narodenie dieťaťa či hormonálne poruchy len ďalšia z radu výhovoriek. Frázu „potrebujem čas“ môžu muži povedať maximálne 6 mesiacov, zatiaľ čo žena sa na ňu môže vyhovárať vždy. Skrýva sa za tieto slová a zároveň aj skrýva neochotu niečo zmeniť.

Medzitým sa vzťah medzi dvoma ľuďmi začne meniť, vytráca sa nežnosť a porozumenie, najmä keď zo dňa na deň tvoja krásavica priberie 100kilogramov. Pochopiť a odpustiť? Pravda bolí, že?

Ešte viac bolí však to, keď sa muž snaží pre ženu všetko urobiť, snaží sa jej vysvetliť problém a pomôcť jej. Hral sa s dieťaťom, pomohol s domácimi prácami, kúpil spoločné predplatné do fitnes centra, zaplatil za konzultáciu s odborníkom na výživu.
Aby ste chápali autorove zúfalstvo, vo svojom článku sa taktiež vyjadril: „Pokračovala v prežieraní sa, jedla obrovské množstvo keksov a čokolády, neustále od nervov fajčila. Nevidela tieto problémy, ona sa mala dobre a konfortne. A ja som bol v jej očiach pravdaže bastard.“

Nežnosť a vďačnosť za narodenie dieťatka sa zmenila na úprimný odpor a neochotu dotknúť sa svojej manželky. Jediná vec, ktorá ich teraz spája je láska k ich spoločnému synovi, ale myslím, že ani to nebude trvať dlho. Nastupuje zlá ženská logika, ktorá nevidí nikde problém. Oháňajú sa vetami: „Je jasné, že muži sú stále vo forme, lebo oni nerodia deti.“
Fitnes centrum je drahé, ku lekárovi sa jej ísť nechce, všetko samo prejde.

Psychológia mužov vo vzťahu je obmedzená iba na jeden princíp – „žena môže byť akákoľvek, no muži nemajú právo zlyhávať a povedať pravdu.“
Je pravda, že nemôžme byť dokonalí, no vždy sa môžeme usilovať o to, aby sme boli lepší, ako sme.

Kríza v manželstve sa rozplynie ako dym, ak začnete na sebe pracovať.
Napíšte nám do komentárov od akých kvalít závisí stabilita vo vzťahu muža a ženy?

 

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com