Na týchto 5 otázok ste vždy chceli vedieť odpoveď, no báli ste sa opýtať.

Už aj vám sa stalo, že ste si googlili odpovede na častokrát zvláštne otázky? Ak áno nie je na tom nič zlé, zvedavosť je predsa typická ľudská vlastnosť. Pozrite sa s nami na 5 otázok, ktorých odpovede vás prekvapia!

1.Čo sa deje s odpadom na záchodoch v lietadle?
Ak v lietadle použijete záchod, celý obsah misy sa dostane do špeciálnej nádrže v lietadle, ktorú hneď po pristátí servisné vozidlo vyčistí.

2.Prečo ježko na svojom chrbte nosí jablká?
V tomto prípade je to len mýtus, ktorý si pamätáme aj my z detských knižiek. Ježkov vôbec nezaujíma ovocie či zelenina, živia sa prevažne hmyzom. Predstavte si aj to akoby tento živočích nabodol jablká alebo iné ovocie na svoj chrbát, bolo by to pre neho veľmi nepraktické až nemožné. Ak teda uvidíte ježka s nejakou bobuľou či listom na chrbte ide skôr o náhodu než o úmysel.

3.Prečo vtáky lietajú v tvare písmena „V“?
Vtáky sú inteligentné zvieratá a takáto stratégia im šetrí najmä energiu, pretože vtáky v prvých radoch rozrážajú vzduch a tým vytvárajú vzduchové prúdy do ktorých sa dostanú jedinci v zadnejších radách a tak si šetria energiu. A ďalším dôvodom je aj to, že ostatné jedince neustále vidia svojho vodcu, ktorý letí prvý.

4.Prečo máme husiu kožu a ako vzniká?
„Husia koža“ to je niečo čo nám ostalo po našich zvieracích predkoch. Tento jav vzniká vďaka stiahnutiu vlasových folikul. Zvieratám to pomáha rýchlo sa zahriať alebo v prípade nebezpečenstva  vypadajú väčšie a tak vystrašia nepriateľa. U nás ľudí však tento jav pozorujeme najmä pri emocionálnom vypätí či keď nám je zima a to aj vďaka podvedomému vylučovaniu adrenalínu.

5.Prečo nám pri mrazivých teplotách nie je zima na oči?
Odpoveď je taká, že v našich očiach sa nenachádzajú žiadne receptory teploty. A takisto očná buľva je ukrytá v lebke, a preto je zahrievaná vnútorným prúdom krvi.

zdroj: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com