Na TOTO POZOR! Týchto 10 ranných zlozvykov vám bráni, aby ste schudli! Prestaňte ich robiť a kilá pôjdu nadol!

Pre zdravý životný štýl sa ľudia nerozhodujú len kvôli dosiahnutiu dobrej postavy, ale aj kvôli tomu, aby sa cítili dobre a plní energie. Samozrejme krásna figúra je veľké plus, ktoré zdravý životný štýl prináša. Ak sa necítite dobre, ak ste unavení a ak sa vám dlhodobo nedarí schudnúť, dôvodov pre ktoré to tak je môže byť viac. Pozrite sa na 10 ranných zlozvykov, ktorých by ste sa mali rýchlo zbaviť.

1. Dlhé ranné vylihovanie v posteli: Dostatočne dlhý spánok je veľmi dôležitý, avšak nič netreba preháňať. Ako sa hovorí, žiadny extrém nie je vhodný a to si pamätajte aj pri spánku. Ideálna doba pre spánok je 7 až 8 hodín a najlepšie je ísť spať večer skôr a ráno skôr vstávať. Ľudia, ktorí spia príliš dlho sú náchylnejší na kardiovaskulárne ochorenia a cukrovku, ktorá má súvis aj s obezitou.

2. Neurobíte si čas pre zdravé a výdatné raňajky: Ak si ráno urobíte čas na raňajky, vaše telo vám bude rozhodne veľmi vďačné. Vďaka raňajkám bude váš metabolizmus fungovať omnoho lepšie, čím predchádzate problémom s priberaním. Ak sa ráno poriadne najete, znižuje sa aj chuť na jedlo počas dňa a teda aj prísun kalórií počas dňa.

Ďalším benefitom je tiež to, že raňajkami znižujete hladinu kortizolu v krvi. Kortizol je stresový hormón, ktorý sa po zobudení uvoľňuje do tela, aby organizmu zamedzil náhly pokles cukru v krvi.

3. Nepoužívate váhu pravidelne: Mnohé štúdie dokazujú to, že ľudia ktorí sa pravidelne vážili boli viac motivovaní v snahe schudnúť ako tí, ktorí sa nevážili. Najlepší spôsob ako sa vážiť je hneď ráno, po toalete a ešte pred napitím sa vody, prípadne pred konzumáciou raňajok.

Ak počas chudnutia chodíte aj do posilňovne, môžete očakávať pribúdanie na váhe. Toto číslo vás nemôže znepokojiť, pretože svaly sú ťažšie než tuk a preto sa v tomto prípade môže vaša váha zvyšovať.

4. Kontrolujete mobil alebo počítač hneď po prebudení: Čas, ktorý ráno strávite kontrolou mobilu, či počítača by ste mohli pokojne investovať inak, ako napríklad prichystaním si chutných raňajok, či rannou rozcvičkou, ktorá by vám do tela vliala rannú energiu a silu.

Okrem iného je ranné kontrolovanie emailov či sms správ aj stresujúca činnosť, ktorej by ste sa mali po prebudení vyhýbať.

5. Nosíte príliš nepohodlné a tesné oblečenie: Je prirodzené, že niektoré druhy povolania si vyžadujú aj špecifický druh obliekania a preto kostýmy či obleky sú niekde neodmysliteľnou súčasťou. Ak ste nútení nosiť takéto oblečenie je pravdepodobné, že nechodíte po schodoch, ale radšej sa odveziete výťahom.

Je to pochopiteľné, ak je to možné, zvoľte radšej pohodlnejšie oblečenie. V rámci svojho plánu na chudnutie skúste využívať schodiská, ktoré máte k dispozícii.

6. Doprajete si sacharidy v zlej forme: Prijímanie sacharidov je dôležité, avšak nie sú sacharidy, ako sacharidy. Pri diéte by ste sa mali snažiť prijímať zdravé sacharidy, ktoré sa postarajú o to, že zaženiete svoj hlad a taktiež sa budú pomaly uvoľňovať. Najlepšie je dopriať si sacharidy, ktoré sú obsiahnuté napríklad v mangu, ovsenej kaši, celozrnnej pšenici, gréckom jogurte, banánoch, či čučoriedkach.

7. Nedoprajete si ranný strečing: Tak, ako pri meditácii tak aj pri strečingu platí to, že nie je potrebné ho vykonávať dlhý čas počas dňa, avšak každý deň, teda pravidelne. Stačí aj pár minút denne a budete sa cítiť lepšie. Pomôžete svojim boľavým svalom a kĺbom a váš pohyb počas dňa bude omnoho flexibilnejší.

8. Nemeditujete: Aj krátka, pár minútová meditácia každé ráno vám môže pomôcť pri vašom chudnutí a nadobúdaní energie. Vďaka meditácii sa zníži váš krvný tlak a tiež hladina kortizolu, teda stresového hormónu v krvi. Keď bude v pohode vaša hladina tohto hormónu, bude ustálená aj vaša chuť na jedlo.

9. Nepúšťate si ráno do spálne svetlo: Ak je pre vás ranné vstávanie naozaj náročné, možno by vám mohlo pomôcť denné svetlo, ktoré automaticky pomáha pri aktivácii vášho organizmu. Nabije vás energiou a dobrou náladou, vďaka ktorej si určite skôr zacvičíte, akoby ste zotrvávali v zatiahnutej nepresvetlenej miestnosti.

10. Ráno nevypijete pohár vody: Pred tým, ako sa pustíte do vašej povinnej rannej kávy by ste mali povinne vypiť aj minimálne 250ml čistej vody, alebo vody s citrónovou šťavou. Príjem vody hneď po zobudení vás aktivuje, dodá vám energiu, udržiava v tele rovnováhu a tiež správnu telesnú teplotu.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com