Na tejto svadbe všetci plakali. 94 ročný vojnový veterán odprevadil vnučku k oltáru, bola to jeho posledná a najdôležitejšia misia.

Svadba je jedným z najkrajších okamihov v živote. Zároveň je aj neopakovateľným zážitkom pre všetkých zúčastnených. My by sme sa s vami však chceli podeliť o jednu veľmi netradičnú a dojímavú svadbu, kedy starý otec, bývalý generál na vojne odprevadil k oltáru svoju vnučku. Krátko po tejto udalosti zomrel, no zomrel veľmi šťastný.

Poľskému vojvodovi sa podarilo dokončiť svoju úplne poslednú misiu, ktorá zaručene patrila medzi jeho najšťastnejšie okamihy v živote. Napriek vážnej chorobe, ktorá ho trápila už niekoľko rokov, pozbieral všetky svoje sily a odprevadil milovanú vnučku na začiatok jej novej cesty. Pri tejto udalosti by sa dalo povedať, že niečo končí, ale niečo iné naopak začína. To je predsa to, o čom je celý život.

Bronislaw bol počas druhej svetovej vojny zadržaný zadržaný nacistami. Nakoniec sa mu však takmer zázrakom podarilo uniknúť pred istou smrťou z centrálneho gestapa na severovýchode Poľska. Po úteku sa stal veteránom, no nanešťastie ho v roku 1948 opäť zadržali, kedy ho zároveň odsúdili na 10 rokov väzenia.

Dalo by sa povedať, že bojoval po mnohé roky za svoju krajinu. Okrem odmeny v podobe svojej úžasnej rodiny sa mu dostalo aj ocenenie Rytierskeho kríža rádu znovuzrodenia Poľska, čo bolo však len jedno z množstva čestných ocenení, ktoré mu boli rokmi udelené.

 

Hrdý a úctyhodný 94-ročný pán, si rozhodne nenechal ujsť veľký deň svojej vnučky a i napriek bolesti, ktorá pohlcovala jeho telo, s veľkou láskou a silou priam vôle odprevadil vnučku k oltáru. Počas nádherného okamihu sa neubránil slzám len ženích, ale aj všetci prítomní svadobčania. Tí sledovali celý ich pochod so zatajeným dychom.

Bronislaw mal oblečenú svoju vojenskú uniformu s množstvom medailí, ktoré získal. Hoci to bola jeho posledná misia, nebola o nič menej dôležitá ako jeho predošlé. Dedko 2 dni, po svadbe zomrel.

ZDROJunilad.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com