Na protestoch utrpel zranenie hlavy 15-ročný chlapec. Nebol len náhodným okoloidúcim!

Riaditeľ riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči „agresívnemu davu“.

Informácie o tom, že mladík, ktorý počas utorňajších protestov utrpel tržné poranenia hlavy, bol náhodným okoloidúcim, na zhromaždení sa nezúčastňoval a len si chcel urobiť fotografiu, nie sú pravdivé. Policajný zbor (PZ) disponuje fotografiami a videami, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia. Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, napriek tomu riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči „agresívnemu davu“.

„Policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia, pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovaniu života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov,“ zdôraznila polícia s tým, že počas protestov bol zranený jeden policajt.

Ako ďalej priblížila, Policajný zbor varoval včas, verejne a opakovane účastníkov plánovaného zhromaždenia, že disponujú informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov. „Existoval reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať. Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že kvôli agresivite skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom,“ napísala polícia a dodala, že bolo na každého zvážení a zodpovednosti či na zhromaždenie príde.

 

 

zdroj: SITA, Polícia Slovenskej republiky

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com