Na plošnom testovaní v okrese Púchov sa zúčastnilo viac ako 12-tisíc ľudí, 133 nich malo pozitívny výsledok

Počas víkendového plošného testovania v okrese Púchov otestovali 12 056 ľudí, z ktorých 133 malo pozitívny výsledok antigénového testu na ochorenie COVID-19. Miera pozitivity je tak 1,1 percenta. O výsledkoch testovania informovala púchovská primátorka Katarína Heneková.

Púchovská samospráva pripravila plošné testovanie antigénovými testami po vzore Trenčína spoločne s deviatimi obcami okresu, na rozdiel od krajského mesta však umožnila nechať sa otestovať aj ľuďom z iných okresov.

„Priamo v Púchove sa na testovaní zúčastnilo 5 089 osôb, z ktorých bolo 52 pozitívne testovaných. Konštatujeme, že tretinu pozitívne testovaných osôb v našom okrese tvoria občania z iných okresov, pričom v samotnom meste Púchov tvoria takmer polovicu pozitívne testovaných,“ uviedla primátorka Heneková.

Podobne ako pred Vianocami v Trenčíne bude bodkou za antigénovým testovaním pretestovanie pozitívnych bezpríznakových ľudí PCR testami, ktoré mestu daroval biochemik Pavol Čekan„Najbližšie hodiny budeme venovať príprave pretestovania, ktorého sa budú môcť zúčastniť všetci pozitívne testovaní počas tohto víkendu v našom okrese, o čom budú informovaní na základe individuálnej telefonickej informácie,“ doplnila púchovská primátorka.

Podľa Henekovej dnešné dopoludnie využilo na testovanie o polovicu menej občanov ako včera.

V okrese Púchov sa za včerajšok a dnešné dopoludnie bolo otestovať spolu 8 538 občanov, z ktorých bolo 89 pozitívne testovaných. Percento pozitivity predstavuje hodnotu 1,04 percenta. Musím však podotknúť, že hlavne dnešný deň využili na testovanie najmä občania mimo okresu Púchov a predstavujú asi tretinu z celkovo pozitívne testovaných ľudí,“ uviedla Heneková.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com