Na gymnáziu v Partizánskom potvrdili ďalších pozitívnych študentov. Pravdepodobne sa nakazili na koncerte

Spread the love

Pozitívne testy na koronavírus potvrdili u ďalších troch žiakov Gymnáziia v Partizánskom. Nakazení sú teda štyria gymnazisti. Škola zatiaľ zostáva zatvorená a je zaradená do červenej zóny.

“Podľa informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prievidzi došlo k nákaze na nejakom koncerte v Prievidzi,” uviedol riaditeľ gymnázia František Štetiar.

Gymnázium podľa neho zostáva zatvorené zatiaľ do 21. septembra, koncom tohto týždňa by mali hygienici rozhodnúť o ďalšom postupe.

 

Celé znenie:

Dňom 14.9.2020 prechádza Gymnázium, Komenského 2/1074, Partizánske do červenej fázy. Nariadením RÚVZ v Prievidzi bola určená všetkým žiakom a zamestnancom karanténa. Bližšie informácie sú zverejnené cez EDUPAGE všetkým žiakom a rodičom.

V škole sa uskutoční dezinfekcia podľa aktuálne platných usmerní hlavného hygienika.

Ak sa u niektorých z osôb v domácej izolácii (žiakov alebo zamestnancov) objavia počas doby zatvorenia školy príznaky ochorenia COVID-19, kontaktujete príslušného všeobecného lekára, ktorý manažuje ďalší postup. 

Po ukončení šetrenia  príslušného RÚVZ sa škola vráti do zelenej fázy a žiaci naspäť do školy. Všetky aktuálne informácie budú zverejňované na stránke školy a cez EDUPAGE.  Upozorňujeme všetkých, ktorým bola nariadená karanténa, že počas doby jej trvania sú povinní zdržiavať sa iba v mieste bydliska.

 

zdroj: gympe.sk

You Might Also Like