Myslíte si, že jedináčikovia sú rozmaznaní? Tieto vlastnosti získavame podľa toho, v akom poradí sme sa narodili svojim rodičom.

Napadlo by vás niekedy, že to, v akom poradí ste sa narodili svojim rodičom, môže tak trochu ovplyvniť to, aký ste? Psychológ Kevin Leman sa zaoberal týmto výskumom a zistil naozaj zaujímavé veci.

Prvorodený:
Prvorodený súrodenec sa vždy musí starať o mladších bratov a sestry a preberať za nich zodpovednosť. Preto sú títo ľudia zvyčajne zodpovední a vedia riadiť a viesť skupiny ľudí. Keď sa im do cesty postaví nejaký problém, rýchlo ho rozanalyzujú a ľahko nájdu riešenie. Naučili sa to totiž v detstve. Zvyčajne rýchlejšie dospievajú, pretože majú zodpovednosť za seba, ale aj za svojich súrodencov.

Prostredný:
Ak ste sa narodili ako prostrední, potom viete, že ste dospievanie nemali vôbec ľahké. Rodičia vás stále porovnávali so starším súrodencom a dávali vám ho za príklad, čo na vás vyvíjalo tlak. Mladší súrodenec bol zase miláčik rodiny, ktorému všetko prešlo, a preto si práve vy mali zvyčajne najhoršie postavenie. Naučili ste sa ale vďaka tomu dobre vyjednávať a komunikovať, vďaka čomu nemáte problém presvedčiť ľudí o svojej pravde alebo zoznamovať sa s novými ľuďmi.

Najmladší:
Ak ste najmladší, potom o seba asi viete, že ste prešibaný. Všimli ste si, ako rodičia zaobchádzajú s vašimi súrodencami a vyvarovali ste sa tých istých chýb. Vďaka tomu keď niečo chcete, poriadne si premyslíte postup, potom podľa neho konáte, a nakoniec dosiahnete svoje. Ste otvorení a priateľskí.

Jedináčik:
Nie je pravda, že máte ľahký život a ste rozmaznávaný, ako si myslia všetci, čo mali viac súrodencov. Od malička sú totiž na vás kladené oveľa vyššie nároky, keďže ste jediný. Tieto deti trávia veľa času s dospelými, pretože nemajú v dome rovesníkov, tým pádom veľmi rýchlo dospievajú. Títo ľudia sú teda v dospelosti zodpovední a priateľskí, ale niekedy môžu byť opustení, pretože si viac rozumejú so staršími ľuďmi.

Myslíte si, že na vás sedí táto charakteristika? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch.

ZDROJ: womenshealthmag.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com