Mužovi utiekla korytnačka, o rok neskôr ju našli o kilometer ďalej!

Minulé leto sa Ruiaidhri Jukes z dediny Coombe Bissett v grófstve Wiltshire rozhodol dopriať svojej korytnačke čerstvú pastvu vo vonkajšom výbehu. Jedného dňa však zmizla. Po bezvýslednom hľadaní si Jukes myslel, že ju už nikdy neuvidí. Teraz ju však našli necelý kilometer od jeho domu.

V auguste minulého roka zmizol zo svojho výbehu 14-ročný samec zelenej korytnačky menom Maxi. „V lete trávi celý deň vo svojom vonkajšom výbehu. Netuším, ako mohol utiecť, jednoducho tam zrazu nebol. Možno preliezol 30-centimetrový plot,“ povedal 23-ročný Jukes.

Nebolo to prvýkrát, čo sa Maxi dostal z pera. Predtým bol na úteku asi deväť mesiacov, kým ho Jukesov sused našiel na svojom trávniku. Jukes sa teda dlho nevzdával nádeje, že sa Maxi opäť objaví.

Fotografia vľavo naznačuje, že korytnačka behala celý rok, ale naozaj veľmi pomaly. Zelené korytnačky sú v skutočnosti veľmi aktívne korytnačky. Maxi si rok užíval divočinu.

Ale ako plynul takmer rok, mladíkove nádeje sa pomaly vytrácali. „Tesne predtým, ako sa vrátil, som sa vzdal myšlienky, že by sa mohol nájsť. Je to šialené,“ zveril sa Jukes.

Korytnačku našli minulý týždeň Susie Thomasová a jej suseda Linda Rogersová na poli necelý kilometer od Jukesovho domu, keď venčili svojho psa. „Vzhľadom na blížiacu sa žatvu je dobré, že sme ho našli teraz. Inak by to bol pravdepodobne veľmi smutný príbeh,“ povedal Thomas.

Ženy vzali Maxiho domov a začali na sociálnych sieťach zisťovať, komu korytnačka chýba. Po troch dňoch našli Jukesa a korytnačka sa po dlhej ceste mohla vrátiť domov.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com