Muži uprednostňujú štíhlejšie ženy. Prečítajte si 8 najčastejších argumentov prečo je to tak.

Každá doba so sebou prináša určité modely krásy a trendy, ktoré sú aktuálne a ktorým sa spoločnosť snaží prispôsobiť. To platí nie len pre módu, ale aj pre typ postavy. V minulosti sa za krásnu a žiadanú postavu považovali kyprejšie tvary. V súčasnosti sa snaží pretlačiť trend, že každá ženská postava je krásna, avšak vnímajú to tak aj muži? Často krát sa stretávame s názorom, že chudšie ženy sú krajšie. Kvôli čomu to tak ale je?

Každý muž má iný vkus a páčia sa mu iné ženy. Niektorí majú radi plnšie ženy, iní zas úplne chudé, vyšportované postavy. Vo všeobecnosti ale platí, že muži majú radšej chudšie, než tučnejšie ženy. Muži sa k tejto téme vyjadrili a objasnili, prečo to tak je. Tu je 8 najčastejších argumentov, prečo muži uprednostňujú skôr štíhlejšie ženy.

1. Ženy sa chcú mužom páčiť a chcú byť krajšie, ako ostatné ženy. Keď sa o seba žena stará a dbá aj o svoj vzhľad, mužom sa to jednoducho páči. Keď vidia plnšiu, prípadne tučnú ženu, často nadobudnú dojem, že takáto žena sa o seba nestará. Majú strach, že tak by to bolo aj v ich vzťahu a domácnosti a vnímajú to ako alarm.

2. Okrem tohto strachu sa tiež muži obávajú toho, že plnšia žena bude mať problémy so sebavedomím. Muži chcú mať pri sebe sebavedomé ženy. Prirodzené sebavedomie je pre mužov veľmi príťažlivá.

3. Pri plnších ženách sa muži obávajú toho, že budú mať problémy s psychickým stavom. Budú mať nižšie sebavedomie a to bude vplývať na ich vyrovnanosť. Môžeme tvrdiť, že ide skôr o podvedomú záležitosť. Štíhla žena neznamená, že bude aj psychicky vyrovnaná, avšak podvedome to muži očakávajú skôr, ako od plnšej ženy.

4. Ak muži uznávajú zdraví životný štýl, nechcú pri sebe ženu, ktorá má nadváhu a zdravý životný štýl jej nič nehovorí.

5. Muži vnímajú svoju partnerku ako budúcu matku ich detí. Chcú, aby bola zdravá a preto si hľadajú ženu, ktorá zdravo vyzerá. Muži považujú chudšie ženy za zdravšie a životaschopnejšie.

6. Možno ide o vec ega, avšak muži sa chcú svojou polovičkou chváliť okoliu. Chcú, aby im ich kamaráti závideli a obdivovali ich jemnejšiu polovičku.

7. Muži zväčša tak ako ženy chcú to najlepšie. Tak ako žena nechce zanedbaného muža bez majetku, ani muž nechce ženu, ktorá sa o seba nestará.

8. Muži predpokladajú, že keď žena nie je schopná obetovať aspoň hodinu dve na to aby si zacvičila, bude rovnako lenivá aj v ich vzťahu, aj v ich domácnosti.

ZDROJ: trendweb.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com