Muži milujú tieto ženy, patríte aj vy medzi tie typy, ktoré muži zbožňujú?

Je pravdou, že každý muž má rád niečo iné. Mnohým mužom vyhovujú kľudne, harmonické, priateľské a skôr tichšie ženy. Iným naopak vyhovujú ženy s extrovertnou, dobrodružnou a predovšetkým zábavnou povahou.

Napriek odlišným a rôznorodým povahovým vlastnostiam žien, existujú určité dva typy, do ktorých môžeme jednotlivé charakteristiky zaradiť. Tieto dva typy sú pre mužov nesmierne príťažlivé a je na vás, v ktorom z nich sa nájdete.

Maminka:
Psychológia na základe mnohých výskumov odhalila, že mužov priťahujú ženy, ktoré sú určitým spôsobom podobné práve ich matke. Nápodobne je to aj so ženami, ktoré si hľadajú podvedome partnera na základe vzoru, aký videli od detstva vo svojom otcovi. Takéto správanie sa nazýva Oidipov komplex. Tento názov vychádza z báje, ktorá rozpráva o Oidipovi, ktorý zavraždil svojho otca a oženil sa s vlastnou matkou, pritom nevedel v tom čase, že sú to jeho rodičia.

 

Celá teória je založená na spôsobe, akým vnímame domáce prostredie v detstve. Našich rodičov zvyčajne považujeme za ideál rodiny. Sú to pre nás osoby, s ktorými zvyčajne pociťujeme istotu a bezpečie. Muži, ktorí si chcú partnerku podobnú ich matke v nej hľadajú pocit bezpečia, domova, šťastia a istoty, ktorú prežívali kedysi.

Samozrejme to súvisí aj s históriou, kedy ženy ostávali v domácnosti, starali sa o deti, varili, prali, upratovali, žehlili a muž sa mohol k ním denne vracať a oddýchnuť si pri nich. Aj v dnešnej dobe chcú muži od ženy jej vtedajšiu rolu v domácnosti, preto niektorých priťahuje tento typ.

Kamarátka:
Nie všetci muži považujú ženy za objekty. Mnohí z nich chcú partnerku, ktorá bude pre nich rovnocennou spoločníčkou a najlepšou priateľkou. Takýto muži sú zvyčajne veľmi komunikatívni a hľadajú niekoho, kto ich bude počúvať, podporovať, radiť im a pomáhať. Taktiež si želajú prežívať so ženou rôzne dobrodružstvá, chodiť na výlety, mať spoločné zážitky a rozprávať sa o nich.

Muž takéhoto typu nechce byť rozmaznávaný ako dieťa. Chce vás milovať a na oplátku čaká lásku aj od vás. Chce byť s vami na tej istej vlne. Avšak v intímnom smere vašej lásky to neznamená žiadne mínus, skôr naopak.

V každom vzťahu bez výnimky spoločné aktivity posúvajú dvoch milencov viac k sebe. Aby teda váš vzťah mohol naplno fungovať, snažte sa tráviť spolu viac času, komunikovať a dohodnúť sa na veciach, v ktorých sa vaše názory rozchádzajú. Ako pri každom kamarátstve aj v takomto vzťahu sú dôležité kompromisy a ústupky, bez ktorých by ani fungovanie sveta nebolo možné.

 

ZDROJ:banter.fun

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com