Muž vyzdvihol tínedžera počas snehovej búrky. Nečakal, čo mu povie v aute!

Dnes už nie je bežné nájsť niekoho, kto vie, čo je slušnosť alebo pracovná morálka. Mnohí zamestnanci klamú, kradnú alebo sa im darí podvádzať svojich kolegov. Preto si Art Bouvier, majiteľ reštaurácie v New Orleans, starostlivo vyberá svoj tím a dbá o svojich zamestnancov. Keď ho oslovil neznámy tínedžer, vedel, že by ho rád videl vo svojej reštaurácii. Mladý chlapec ho zaujal svojím prístupom.

Art napísal na webovej stránke svojej reštaurácie:

„Odpratával som sneh pred hlavným vchodom do reštaurácie, keď ku mne prišiel chlapík. Spýtal sa ma, ako ďaleko je to na Sherman Street. Mal smolu, pretože je to veľmi ďaleko, asi 10 alebo 11 kilometrov. Poradil som mu, aby išiel autobusom, pretože bola veľká zima. Poďakoval mi a pokračoval ďalej.

Mohol si odo mňa vypýtať peniaze za lístok, vlastne som to od neho očakával, ale neurobil to a pokračoval ďalej. O 15 minút neskôr som nasadol do auta a išiel po ulici. Videl som ho znova. Nedostal sa ani na Franklin Road. Požiadal som Colleen, aby zastavila, zavolal som mu a navrhol, aby sme ho odviezli. Začali sme sa rozprávať v aute.

Ukázalo sa, že Jhaquiel (tak sa volal) ide na pracovný pohovor. Bola to neistá práca za minimálnu mzdu. Aj v tomto počasí sa rozhodol prejsť niekoľko kilometrov. Nemal peniaze na autobus, ale naplánoval si čas a cestu tak, aby nemeškal. Mal ešte dve hodiny.

Odviezli sme ho na miesto a on nám zdvorilo poďakoval. Požiadal som ho o telefónne číslo a sľúbil som, že zistím, či by mohol pracovať v našej reštaurácii. Nemusel by zakaždým cestovať tak ďaleko. Môj nápad ho prekvapil. Dal som mu aj peniaze na obed.

Jhaquiel nevie, že pre nás začne pracovať v pondelok. Už dlho som sa nestretol s niekým, kto by mal takú silnú pracovnú morálku a odhodlanie.“

Tvrdá práca a odhodlanie sa vždy oplatia. Tento mladý chlapec bude mať nielen prácu, ale aj dobre platenú prácu!

Zdieľajte tento inšpiratívny príbeh.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com