Muž (33) fyzicky a psychicky týral svoju tehotnú priateľku. Hrozí mu až osem rokov!

Mužovi z Čiech (33) z Ostrova v Karlovarskom kraji hrozí až osem rokov väzenia za to, že rok týral svoju tehotnú priateľku rovnakého veku.

Kriminalisti ho obvinili zo zločinu týrania osoby žijúcej v spoločnej domácnosti a z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia a vykázania. V sobotu o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Eva Valtová.

Muž bol vzatý do väzby. „Obvinený mal najmenej od januára minulého roka do januára tohto roka fyzicky a psychicky týrať svoju tehotnú priateľku, s ktorou žil v spoločnej domácnosti. Ženu mal fyzicky napadnúť a vulgárne jej nadávať,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Jeho agresivita sa mala stupňovať po narodení ich spoločného dieťaťa. K jednému incidentu malo dôjsť aj 1. januára tohto roku, keď na ženu opäť kričal a vyhrážal sa jej ublížením. Obvineného následne policajti na niekoľko dní vykázali z ich spoločného domu. Po prísľube, že sa napraví, sa mal vrátiť k partnerke.

„Koncom mája ju však mal opäť fyzicky napadnúť a následne bol opäť vykázaný zo spoločného obydlia. Napriek tomu, že povinnosťou vykázanej osoby je zdržať sa kontaktu alebo styku s ohrozenou osobou, mal ženu opakovane kontaktovať z cudzieho telefónneho čísla početnými správami a telefonátmi. V prvý júnový deň ju mal dokonca navštíviť, zobrať ich syna a odísť bez jej súhlasu,“ uviedla Valtová.

Súd v Karlových Varoch poslal muža do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí až osem rokov za mrežami.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com