Moslimský kazateľ radí všetkým mužom: Ak máte akýkoľvek problém so svojou ženou, stačí ak…

Odveká pravda hovorí, že muži pochádzajú z Marsu a ženy z Venuše. To, čo jedna strana považuje za podstatné, tá druhá má zvyk bagatelizovať a zľahčovať. Kým sa muži sťažujú, že ženy všetko prehnane rozoberajú a dramatizujú, ženy tomu opačnému pohlaviu zase vyčítajú ich necitlivosť a zovšeobecňovanie. Pritom väčšinou je pravda niekde uprostred a každý musí ustúpiť, aby sa našiel vzájomný kompromis.

Shaykh Al-Quarni je popredným moslimským kazateľom v Saudskej Arábii. Hoci islam je pomerne kontroverzným náboženstvom v otázkach vzťahu muža a ženy, jeho rady stoja za prečítanie.

Aký je vzťah muža a ženy?
Metóda tohto moslimského duchovného, ktorá by mala zabrať už do piatich minút určite aj pri tej najdrsnejšej hádke stojí za zváženie. On sám ju vraj aplikuje pri svojej manželke. Čo teda tvrdí?

Ak sa so svojou polovičkou dlhšiu dobu hádate, nezvyšujte na ňu hlas, nezastrašujte ju a nehovorte, že klame. Jednoducho ju nechajte vyrozprávať sa – to ale neznamená, že pri tom budete sledovať futbal alebo surfovať na internete! Najlepšie čo môžete spraviť, je byť ticho a počúvať ju, či už má pravdu alebo nie. Povedzte jej, že má pravdu, že ste spravili chybu a že sa ju pokúsite napraviť. V žene totiž často prevládajú emócie v oveľa väčšej miere ako u mužov. Takto sa vyrozprávaním upokojí, keď uvidí, že Vás zaujíma, čo hovorí. Naučte sa ju počúvať.“

Venujte 5 minút času svojej manželke, priateľke či snúbenici, ukážte im, že vám záleží na tom, čo si myslia. Vnímajte a dozviete sa veľa, ak sa naučíte čítať medzi riadkami, možno sa dozviete, kam ju zobrať nabudúce von alebo čo by si priala na narodeniny.

Naučíte sa postupne aj vy hovoriť o tom, čo Vás trápi a ženy sa vám odmenia porozumením a vypočutím. Uvidíte, že veľa z konfliktov sa takto v pokoji dajú vyriešiť, stačí trochu empatie a trpezlivosti.

ZDROJtakprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com