Moja kamarátka zmiešala ŠKORICU S OLIVOVÝM OLEJOM. Keď som zistila, na čo to je dobré, začala som to robiť tiež!

Spread the love

V dávnej minulosti sa škorica vyvažovala zlatom. Za zázračnú ju považovali už starí Gréci a Egypťania. Vďaka unikátnemu zloženiu je škorica typickým korením tohto uzimeného obdobia. Dokáže prehriať chladom sužovaný organizmus, okrem toho má antibiotické účinky a povzbudzuje náš imunitný systém. No nielen to!

 

Všetci dobre vieme, že konzumácia samotnej škorice je pre naše telo veľmi zdravá. Vedeli ste však, čo sa stane keď ju zmiešate s olejom?

Recept na domáci škoricový olej

    • Zoberte si celé škoricové tyčinky a napchajte ich do sklenenej nádoby. Vyplňte všetky prázdne priestory.
  • Nalejte olivový olej do sklenenej nádoby, aby boli všetky tyčinky škorice úplne pokryté olejom.
  • Umiestnite nádobu na teplé miesto, napríklad na okno. Nechajte ju tak na asi tri týždne.
  • Každý deň nádobou zatraste.
  • Po troch týždňoch bude olej zo škoricových tyčiniek úplne uvoľnený a tyčinky môžete z nádoby vytiahnuť.
  • Uchovávajte škoricový olej v sklenej nádobe a uložte ho na chladné a suché miesto.

6 zdravotných výhod škoricového oleja

Obličky

Škoricový olej má ochranný účinok na obličky. Dokáže chrániť obličky pred poškodením toxínmi v životnom prostredí a znižuje záťaž na obličky.

Infekcie močových ciest

Na tieto infekcie môžu pomôcť teplé sedacie kúpele s esenciálnymi olejmi. Použite oleje zo škorice, eukalyptu a tea tree. Pridajte 10 až 15 kvapiek do kúpeľa. Kúpeľ poskytuje po niekoľkých aplikáciách rýchlu úľavu.

Depresia

Aróma škoricového oleja je otepľuje a povznáša zmysly. Upokojuje myseľ a pomáha človeku prekonať negatívne pocity. Vdychujte vôňu priamo z fľaštičky asi 1 minútu.

Srdcové ochorenia

Tým, ktorí trpia srdcovými ochoreniami, ochoreniami koronárnych tepien, alebo majú vysoký krvný tlak, môže tiež pomôcť škoricový olej. Podľa niektorých štúdií má veľké množstvo vápnika a vlákniny. Tie pomôžu vášmu telu chrániť sa pred týmito ochoreniami.

Antioxidant

Podľa štúdie publikovanej v Journal of Cosmetic Science, sa škorica ukázala ako najúčinnejší antioxidant spomedzi 25 testovaných esenciálnych olejov. Kombinácia oleja z listov Klinčekovca a škoicového oleja chráni lipidy v koži pred oxidačným poškodením z ultrafialového žiarenia.

Artritída

Škoricový esenciálny olej spolu s inými anti-reumatickými esenciálnymi olejmi sa používa ako masážny olej pre úľavu od artritídy. Pridajte 4 – 5 kvapiek škoricovej silice do základného oleja, ako je horčicový olej. Jemne olej zohrejte a bolestivé miesto masírujte. Pravidelná masáž raz denne poskytuje rýchlu úľavu od artritídy.

Bol tento článok užitočný? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a rodinou!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like