Moja kamarátka mala vždy krásnu a pevnú pleť. Toto je jej tajomstvo, ktoré som začala používať aj ja a naozaj FUNGUJE…

Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

Mnohé z nás by dali čokoľvek za krásnu, pevnú a mlado vyzerajúcu pleť. Rokmi je to čoraz ťažšie, ale našťastie existuje trik ako pleti prinavrátiť jej pružnosť a elasticitu.

Týmto tajomstvom sú ľanové semienka. Už odpradávna sa využívajú ako liek, pri varení a čoraz populárnejšie sú v kozmetike. Účinky ľanových semienok sú znásobené v oleji, ktorý z neho dostaneme.

V ľanovom oleji sa nachádzajú prospešné vitamíny A, E a F, aby intenzívne vyživovali, hydratovali a chránili pokožku pred predčasným starnutím. Okrem toho, prispieva ku korektúre kontúr tváre a vyhladzuje jemné vrásky.

Dnes sa s vami podelíme o recept na  prírodnú liftingovú masku z ľanových semienok.

Liftingová maska z ľanových semienok – recept:

Potrebujeme:

  • 1 čajovú lyžičku ľanových semienok
  • 60ml vody

Príprava:

1) Ľanové semienka vysypte do uzatvárateľnej misky alebo sklíčka a zalejte ich vodou. V priebehu niekoľkých minút zmes pretrepávajte.

2) Otvorte nádobu, prikryte ju papierovou utierkou a nechajte vylúhovať po dobu 2-3 hodín.

3) Po uplynutí času semienka vyprodukujú užitočnú slizkejšiu konzistenciu. Preceďte zmes cez sitko a aplikujte ju tampónom na očistenú tvár a krk.

4) Naneste si na tvár aspoň 5 vrstiev, pričom každá z nich musí dostať na vysušenie.

Po aplikácií všetkých vrstiev by ste si mali v pokoji ľahnúť a zatvoriť oči na 15 až 20 minút. Potom zmyte masku teplým odvarom z harmančeka a naneste si na tvár a krk vyživovací krém. Tento postup by ste mali vykonať každý deň (minimálne 15 masiek).

Po 1 mesiaci vám vaša pleť poďakuje! Ukážte tento recept na pleťovú masku aj vašim priateľom.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

 

Zdroj


Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

You Might Also Like