Mladí chlapci zoťali sekerou najmenej šestnásť stromov, hrozia im niekoľkoročné tresty!

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin krádeže na dvoch chlapcov z Lomničky vo veku 14 a 15 rokov.

„Obvinení v sobotu popoludní spoločne s ďalšími štyrmi maloletými chlapcami (9,10,10 a 13 rokov z Lomničky) vnikli do areálu jednej z firiem medzi obcami Lomnička a Podolínec. Chlapci preliezli dva a pol metra vysoký plot a v priestoroch firmy sekerou vyrúbali najmenej 16 stromov. Z nich desať spoločne premiestnili cez oplotenie mimo areál a ďalších šesť už bolo pripravených na preloženie,“ informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Pri tomto konaní boli mladíci prichytení osobou, ktorá im v pokračovaní konania zabránila. Dvaja obvinení sú stíhaní na slobode, mladší z dôvodu veku nie sú za toto konanie zákonom postihnuteľní. „Pri tomto závažnom zločine v núdzovom stave, zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Vzhľadom na vek obvinených im hrozí polovičná trestná sadzba,“ dodala Ligdayová.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com