Mladá žena z bohatej rodiny sa odmietla vydať za chudobného muža. Po 10 rokoch sa stretli…

Úplne na začiatku ženy majú iné požadavky na mužov. No čím čas plynie ďalej , tým sa aj požiadavky menia. Najskôr im stačí, keď bude pohľadný so zmyslom pre humor. Ako čas ide, aj požiadavky narastajú. Už nestačí byť pekným a dobrým, muži musia byť aj vnímavý, bystrý, kultivovaný, rozumný a mať akúsi zodpovednosť pri založení rodiny.

Ženy a dievčatá plánujú svoju budúcnosť s mužmi , ktorí budú presne vedieť čo majú robiť. Budú spĺňať ich požiadavky tak, ako ich zmyslenosť, tak finančné zabezpečenie ale aj emocionálna stránka by mali byť zaistené. A presne toto je príčina, s ktorou sa spája rola muža v spoločnosti a na verejnosti.

Toto je presne jedna z tých historiek, kedy neviete ako to skončí. Všetci máme akúsi životnú úroveň a málokdo je dobrovoľne ochotný pod ňu klesnúť. Presne o to ide aj v tomto príbehu. Otec veľmi dobre zabezpečil svoju dcéru, ktorá bola zvyknutá na istý štandard a preto sa rozhodla , že sa nevydá za muža, pri ktorom by musela svoj život meniť.

Zažili spolu už nejednú schôdzku. Jeho city rástli, až si sám uvedomil, ako veľmi sa zamiloval. Bohužiaľ, nikdy jej to nepovedal. Raz ale nabral odvahu, no to, čo počul mu úplne vyrazilo dych: „Ako si myslíš, že by sme mohli byť spolu, keď ja utratím za deň toľko, čo ty zarobíš tak za mesiac? Vôbec si nedávaj žiadne plané nádeje, ani nemusíš nad tým rozmýšľať. Nechcem žiť pod úrovňou, na ktorú som zvyknutá. Bude lepšie pre teba, ak si nájdeš niekoho, komu budú vyhovovať také podmienky, v akých sa nachádzaš.“ Takto poškvrnene a urazene sa ešte necítil.

Ale čo čert nechcel, po 10 rokoch na seba opäť narazili. Podišla k nemu a povedala: No ale ahoj! Ako sa máš, čo máš nové? Veľmi ma teší, že som sa rozhodla, tak ako som sa rozhodla, môj muž je veľmi múdry a bohatý, zarába okolo 16 000 dolárov za mesiac. Som ako princezná. Ale ty asi nevieš, o čom hovorím, že?“

Muž nechápal, prečo mu to hovorí, mal sklesnutú náladu a zostal ticho. Za pár minút sa vrátil jej muž a okamžite sa mu prihovoril:“ Pekný deň vám prajem! Ako som si mohol všimnúť, moju ženu ste už spoznali!“

„Dobrý deň aj vám..“, vyhŕkol nesmelo

„ Pane, nič sa nestalo, zostalo to už v minulosti,“ zašomral manžel.

V momente sa otočil k jeho žene a povedal: „ Láska, ak dovolíš, ešte raz ťa zoznámim s mojim šéfom.“

Žena nevedela ako ma zareagovať, takúto správu vôbec nečakala.

Šéf sa pousmial a dodal, že má ešte iné důležité veci, ktoré musí vybaviť. Samozrejme, nezabudol povedať, že bol rád, že ich stretol.

Konečne, keď žena vyšla z údivu, pozřela sa na muža a opýtala sa: „ Tak ty pracuješ pre neho?“

„Tak je miláčik. Jeho zárobky presiahli 100 miliónov, ale nezanechalo to na ňom žiadne stopy, stále je taký istý. Nemá žiadne maniere, je pokorný. Povráva sa, že je napriek tomu zronený. Ešte keď toľko nezarábal, ľúbil ženu, ktorá ho práve preto nechala, že nemal toľko peňazí.

To ho motivovalo, aby drel na sebe a svojom živote a vidíš, ako to dopadlo. To, čo si zaumienil aj dosiahol. Má nespočetne veľa peňazí, no aj tak ho stále neprešlo to, čo sa mu prihodilo, dodnes je sám.“

„Zaujímalo by ma, čo by robila teraz tá žena, ktorá ho vtedy odmietla?“ ….

Nikdy nemôžeme vedieť čo bude, ako sa naše životy vyvinú a kam nás zavedú. Preto sa netreba správať povýšenecky a nadradene, pretože všetko sa môže razom zmeni

zdroj: ofigenno.com/chillin.sk/bigstock.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com