Ministerstvo zdravotníctva SR požiadalo o výpovede ľudí, ktorí prekonali koronavírus: Prešli si peklom!

Spread the love

Ministerstvo zdravotníctva SR požiadalo o výpovede ľudí, ktorí prekonali koronavírus, pričom sa u nich prejavili príznaky typické pľúcnemu ochoreniu.

Títo ľudia sa pre nás rozhodli otvorene prehovoriť o priebehu, príznakoch, dlhodobých následkoch Covidu-19 a o tom, v čom je toto ochorenie iné ako chrípka. Ivane trvalo 4-5 mesiacov, kým sa vyliečila. Petrovi doktorka po 4 mesiacoch po odznení príznakov zistila, že kapacita jeho pľúc je na úrovni 80 percent.

Je známe, že koronavírus je nebezpečný najmä pre starších ľudí alebo pre ľudí s pridruženými chorobami. Nie je to však pravidlom a nedá sa na to spoliehať. Na tomto videu sú zväčša mladí a zdraví ľudia, nie každému to však zaručuje jednoduchý priebeh ochorenia.

Keď sme oslovovali ľudí so skúsenosťou s Covidom-19, či by boli ochotní pre nás natočiť video, šokujúce bolo, že časť ľudí sa bála. Báli sa nenávistných komentárov a obvinení z toho, že si to vymysleli. Túto stigmu treba prelomiť, ďakujeme za odvahu a ochotu otvorene o tom hovoriť!

Viaceré štúdie potvrdzujú, že mnoho ľudí má dlhotrvajúce problémy aj po prekonaní ochorenia. Podľa štúdie výskumného tímu z nemocnice v Hradci Králové až 49 percent zo sledovaných 79 pacientov malo aj tri mesiace po vyliečení. 30 percent z nich malo poruchy štruktúry pľúc.

Dávajte si pozor, dodržiavajte ROR (rúška, odstupy a hygienu rúk), ale aj všetky aktuálne opatrenia. Zvládneme to.

 

Slováci a Slovenky otvorene o svojej skúsenosti s Covidom-19!

SLOVÁCI A SLOVENKY OTVORENE O SVOJEJ SKÚSENOSTI S COVIDOM-19!Títo ľudia sa pre nás rozhodli otvorene prehovoriť o priebehu, príznakoch, dlhodobých následkoch Covidu-19 a o tom, v čom je toto ochorenie iné ako chrípka. Ivane trvalo 4-5 mesiacov, kým sa vyliečila. Petrovi doktorka po 4 mesiacoch po odznení príznakov zistila, že kapacita jeho pľúc je na úrovni 80 percent. Je známe, že koronavírus je nebezpečný najmä pre starších ľudí alebo pre ľudí s pridruženými chorobami. Nie je to však pravidlom a nedá sa na to spoliehať. Na tomto videu sú zväčša mladí a zdraví ľudia, nie každému to však zaručuje jednoduchý priebeh ochorenia. Keď sme oslovovali ľudí so skúsenosťou s Covidom-19, či by boli ochotní pre nás natočiť video, šokujúce bolo, že časť ľudí sa bála. Báli sa nenávistných komentárov a obvinení z toho, že si to vymysleli. Túto stigmu treba prelomiť, ďakujeme za odvahu a ochotu otvorene o tom hovoriť!Viaceré štúdie potvrdzujú, že mnoho ľudí má dlhotrvajúce problémy aj po prekonaní ochorenia. Podľa štúdie výskumného tímu z nemocnice v Hradci Králové až 49 percent zo sledovaných 79 pacientov malo aj tri mesiace po vyliečení. 30 percent z nich malo poruchy štruktúry pľúc.Dávajte si pozor, dodržiavajte ROR (rúška, odstupy a hygienu rúk), ale aj všetky aktuálne opatrenia. Zvládneme to.

Zveřejnil(a) Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dne Neděle 11. října 2020

 

Zdroj  FB/Ministerstvo zdravotníctva SR

You Might Also Like