Ministerstvo zdravotníctva: SITUÁCIA V NEMOCNICIACH JE VÁŽNA , PRIJÍMAME ĎALŠIE OPATRENIA

SITUÁCIA V NEMOCNICIACH JE VÁŽNA , PRIJÍMAME ĎALŠIE OPATRENIA
Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň v nemocniciach stúpa a blíži sa k hranici 3000. Sme nútení prijať ďalšie opatrenia.
Fakultným, univerzitným a všeobecným okresným nemocniciam, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, sme nariadili poskytovať pacientom len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.
Plánované zákroky pri onkologických pacientoch alebo tých, ktorým sa v nemocniciach poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba pokračujú bez obmedzenia.
Zdravotná starostlivosť bude zabezpečená všetkým, ktorí ju akútne potrebujú. Koronavírus však ohrozuje všetkých, nielen pacientov s ochorením Covid-19.
Príkaz na poskytovanie len neodkladnej zdravotnej starostlivosti platí do 31. januára 2021. Nemocnice žiadame o preplánovanie plánovaných úkonov pre pacientov, ktorým sa odsunutím zákroku nezhorší zdravotný stav.
Zároveň sme nemocnice vyzvali o vyčlenenie ďalších minimálne 30 % z voľných nereprofilizovaných nemocničných lôžok s prívodom kyslíka, ABY SME BOLI PRIPRAVENÍ na hospitalizáciu zvýšeného počtu pacientov s COVID-19. Chceme veriť, že ich nebudeme potrebovať.
Vyzývame na obmedzenie mobility, vyhýbaniu sa nevyhnutným kontaktom a dodržiavaniu protiepidemických opatrení.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com