Ministerstvo zdravotníctva: Situácia je veľmi zlá, opatrenia musíme nevyhnutne sprísniť!

Sprísňovanie opatrení bude prebiehať postupne, nejde o typický lockdown. Mobilita a cestovanie nebudú obmedzované, ale prosíme vás, aby ste minimalizovali kontakty s ľuďmi a striktne dodržiavali ROR.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, rastie počet hospitalizovaných s Covidom-19 a rastie počet infikovaných zdravotníkov. S tým súvisí aj rastúci počet úmrtí. V najbližších dňoch sa to, žiaľ, bude ešte zhoršovať.

Vírus je dnes výrazne a relatívne rovnomerne rozšírený po všetkých krajoch Slovenska. Dávajte si pozor, chráňte seba, ale aj vaše okolie.

Prosíme vás, aby ste nielen dodržiavali prijaté opatrenia, ale aby ste aj nad rámec týchto opatrení minimalizovali kontakty s inými ľuďmi a stretnutia najmä v interiéroch. Covid-19 neoddychuje ani pred sviatkami.

Plán opatrení:

od 11. decembra – zatvorenie terás reštaurácií – jedlo so sebou zostáva zachované

od 14. decembra – sprísnenie podmienok prevádzky hotelov, vlekov a lanoviek – bude sa vyžadovať test nie starší ako 72 hodín

od 21. decembra – školské prázdniny a zatvorenie obchodov – (okrem nevyhnutných pre zabezpečenie základných potrieb) opatrenie platné minimálne 3 týždne

od 28. decembra – pravidelné testovanie zamestnancov podnikov – nad 500 zamestnancov

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com