Ministerstvo zdravotníctva: Na očkovanie proti COVID-19 sa môžete objednať už aj telefonicky

Rezort zdravotníctva však odporúča na registráciu na očkovanie využívať prioritne internetový registračný formulár.

Zaregistrovať seba alebo blízkych na očkovanie proti COVID-19 je už možné aj telefonicky. Túto možnosť ponúka call centrum rezortu zdravotníctva. Po zavolaní si môže volajúci vybrať zo štyroch možností. Okrem registrácie na očkovanie môžu ľudia získať informácie k aktuálnym opatreniam, ale aj zmeniť termín testovania a očkovania. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR.

Najmä starší ľudia často nemajú podľa ministerstva prístup k internetu či dostatočné zručnosti. Ministerstvo zdravotníctva preto rozšírilo možnosti COVID-19 infolinky. Na očkovanie môže záujemca registrovať seba alebo príbuzných aj na čísle 0800 174 174, zo zahraničia +421 270 074 174. Zavolať na tieto čísla je možné aj pri zmene termínu očkovania, ale aj testovania, v rámci odberných miest v pôsobnosti rezortu.

Rezort zdravotníctva však odporúča na registráciu na očkovanie využívať prioritne registračný formulár https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php. Ten môžu vyplniť aj príbuzní. Pri registrácii môžu zadať svoj e-mailový a telefonický kontakt. Kapacity infolinky tak zostanú voľné pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť prihlásenia sa.

☎️ NOVÁ INFOLINKA K OČKOVANIU

Na očkovanie môžete registrovať seba alebo vašich príbuzných aj prostredníctvom našej…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Pondelok 25. januára 2021

 

zdroj: SITA,  Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com