Minister zdravotníctva Krajčí od začiatku pandémie vybavil u hygienikov výnimku pre 400 osôb

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) vybavil od apríla 2020 do 10. januára 2021 od Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) výnimku pre 400 osôb.

Ako pre agentúru SITA uviedol komunikačný odbor rezortu, Krajčí schválil a následne požiadal o výnimku pre iné osoby celkovo 185-krát. Dodal, že ani v jednom prípade nebola takáto žiadosť odmietnutá hygienikmi.

O výnimku žiadali napríklad zdravotnícki pracovníci pracujúci na území SR, pracovníci servisu zdravotníckej techniky či monitoringu klinických štúdií,“ vysvetlil komunikačný odbor.

Podľa vyhlášky ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenska vo Vestníku vlády SR, môže úrad udeliť osobe výnimku iba v nevyhnutných prípadoch na základe odôvodnenej písomnej žiadosti člena vlády SR, do ktorého kompetencií prekročenie hranice patrí.

Táto osoba sa musí pri vstupe na územie SR preukázať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. V odôvodnených prípadoch môže úrad udeliť výnimku aj bez tejto povinnosti.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/Úrad vlády SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com