Minister zdravotníctva Krajčí: Je to vážne! Prosí ľudí, aby dodržiavali bezpečnostné pravidlá

Situácia v súvislosti s epidemiologickou situáciu je vážna. Opätovne na to upozorňuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Rezort apeluje na ľudí, aby počas sviatkov dodržiavali známe pravidlo R-O-R. „Nosenie rúška, dostatočný odstup a dôkladná hygiena rúk sú základnou abecedou na ochranu svojho zdravia a zdravia svojich blízkych,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Ministerstvo zdravotníctva v súvislosti s blížiacimi sviatkami upozorňuje na to, že nie sú v prevádzke mobilné odberové miesta na bezplatné antigénové testovanie. Najbližšia možnosť na bezplatné testovanie je v najbližší pracovný deň na ktoromkoľvek z odberových miest v zozname zverejnenom a pravidelne aktualizovanom na webovej stránke ministerstva zdravotníctva.

Testovať sa ľudia môžu naďalej aj prostredníctvom RT-PCR testov. Objednať sa dá cez elektronický formulár https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php. „Prosíme ale, nakoľko kapacity sú maximálne vyťažené, aby vo sviatočných dňoch tieto odberové miesta slúžili výlučne pre ľudí na testovanie po návrate z rizikovej krajiny a pre príznakových pacientov,“ dodala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Minister zdravotníctva naďalej prosí ľudí, aby boli opatrní. „Trávme čas len s najbližšou rodinou a trávme čas doma. Je to dôležité. Obmedzíme tak možnosť šírenia vírusu,“ konštatoval šéf rezortu Marek Krajčí s tým, že si váži prácu všetkých zdravotníkov.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/Úrad vlády SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com