Minister školstva Gröhling: Učitelia sa začnú očkovať už počas tohoto víkendu

Cez víkend by sa mali dať zaočkovať vakcínou od AstraZeneca pedagogickí zamestnanci do 55 rokov a cez týždeň pedagogickí zamestnanci nad 55 rokov. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Na očkovanie učiteľov vyčlenil rezort zdravotníctva 21 700 termínov v termíne od 13. do 19. februára. Ako uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) na tlačovej konferencii, vakcinačné centrá sa budú nachádzať v Bratislave, Trenčíne, Prešove, Košiciach, Martine, Žiline, Trnave, Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne. Cez týždeň sa bude dať zaočkovať aj v Nitre a Banskej Bystrici.

Link na registráciu pošlú riaditeľom

Riaditeľom škôl by mal štát poslať link na registráciu, ktorý prepošlú svojim učiteľom. Tým bude následne vygenerovaný termín a pridelí sa im očkovacie centrum. Vakcinácia by sa mala konať cez víkendy, trvať by mala nasledujúce tri týždne.

Minister školstva uviedol, že v prvej etape by mali byť zaočkovaní pedagogickí zamestnanci z materských škôl, prvého stupňa základných škôl, školského klubu detí, stredných škôl – v ich prípade najmä pedagógovia končiacich ročníkov, špeciálnych škôl a tiež škôl s praktickou výučbou. Radia sa sem aj asistenti učiteľa a špeciálni pedagógovia. Prihlásiť sa budú môcť aj učitelia súkromných a cirkevných škôl.

Gröhling priblížil, že podľa zisťovania rezortu školstva z januára má záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 najmenej 60 percent učiteľov.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/Jana Birošová

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com