Minister obrany SR Naď reaguje na prezidentku Zuzanu Čaputovú: Zvolila si inú cestu

Delí len nás pár hodín od celoplošného testovania na Slovensku, kde stále chýbajú potrebný zdravotníci. Podľa posledných informácii je Slovensko aktuálne schopné pretestovať len 63% obyvateľov.

 Upozornila na to aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá vyzvala vládu, aby odberné miesta, kde nebude zabezpečený zdravotník neotvorila.

Minister obrany SR Jaroslav Naď, potvrdil pripravenosť odberných miest s nedostatkom zdravotníkov, ale nie je to konečný stav.

„Vo štvrtok o ôsmej večer sme mali zabezpečených len 50 percent odberných miest, o šiestej ráno to bolo spomínaných 63 percent. Takže očakávame, že sa v priebehu piatka to číslo ešte výrazne zvýši, keďže sa nám zdravotníci stále hlásia. A to hlavne aj po výzve, že im dáme 500-eurový bonus,“ uviedol Naď v rádiu Expres.

Minister obrany Naď odkázal prezidentke kritickú poznámku: „Myslel som si, že sme na jednej lodi a pani prezidentka vyzve zdravotníkov, aby sa prihlásili. Zvolila si však inú cestu, ktorou skôr ľudí od testovania odradila,“

Podľa ministra sa vláda začne zaoberať s možnosťou, že ľudia, ktorí na testovanie nepôjdu, nebudú musieť ísť do karantény.

Rozhodnú však až v nedeľu, podľa toho aký bude záujem obyvateľov o testovanie.


Zdroj: Rádio Expres

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com