Minister obrany SR Naď reaguje na prezidentku Zuzanu Čaputovú: Zvolila si inú cestu

Zdieľajte článok na

Delí len nás pár hodín od celoplošného testovania na Slovensku, kde stále chýbajú potrebný zdravotníci. Podľa posledných informácii je Slovensko aktuálne schopné pretestovať len 63% obyvateľov.

 Upozornila na to aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá vyzvala vládu, aby odberné miesta, kde nebude zabezpečený zdravotník neotvorila.

Minister obrany SR Jaroslav Naď, potvrdil pripravenosť odberných miest s nedostatkom zdravotníkov, ale nie je to konečný stav.

„Vo štvrtok o ôsmej večer sme mali zabezpečených len 50 percent odberných miest, o šiestej ráno to bolo spomínaných 63 percent. Takže očakávame, že sa v priebehu piatka to číslo ešte výrazne zvýši, keďže sa nám zdravotníci stále hlásia. A to hlavne aj po výzve, že im dáme 500-eurový bonus,” uviedol Naď v rádiu Expres.

Minister obrany Naď odkázal prezidentke kritickú poznámku: „Myslel som si, že sme na jednej lodi a pani prezidentka vyzve zdravotníkov, aby sa prihlásili. Zvolila si však inú cestu, ktorou skôr ľudí od testovania odradila,“

Podľa ministra sa vláda začne zaoberať s možnosťou, že ľudia, ktorí na testovanie nepôjdu, nebudú musieť ísť do karantény.

Rozhodnú však až v nedeľu, podľa toho aký bude záujem obyvateľov o testovanie.


Zdroj: Rádio Expres

 

 

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like