Minister obrany Naď varuje Rusko: Nech vás ani nenapadne prekročiť hranice Slovenska! Inak bude…

Minister obrany Naď zdvihol smerom k Rusku varovný prst. Môže za to bombardovanie Zakarpatskej oblasti, ktorá leží pri hraniciach so Slovenskom.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Podľa ministra by to automaticky znamenalo aktiváciu článku 5 Severoatlantickej zmluvy.

Včerajší útok v Zakarpatskej oblasti, ktorá je niekoľko desiatok kilometrov vzdialená od našich hraníc potvrdzuje, že Putin je zbabelý agresor, ktorý ničí všetko, čo nezapadá do videnia jeho zvráteného sveta.
Upozorňujem, že ak by Rusi akýmkoľvek spôsobom zasiahli územie Slovenska, bude aktivovaný článok 5 Washingtonskej zmluvy, a to znamená, že by jeho kroky neostali bez odozvy.
Tiež opakujem, že na Slovensku máme 4 špičkové systémy protivzdušnej obrany Patriot (plus ďalšie systémy OSSR), ktoré dokážu spoľahlivo identifikovať hrozbu a v prípade potreby ju zlikvidovať.
Prosím všetkých, aby zvážili svoju prípadnú cestu na Ukrajinu. Ostaňte v bezpečí doma.“ napísal minister obrany na sociálnej sieti.

zdroj: Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO

 

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com