Minister Krajčí: Veľká zmena. Ochorenie, ktoré sme zrazili, znovu naberá na intenzite!

Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje, kĺzavý medián poklesol v priebehu týždňa z 2024 na 1326. Na tlačovom brífingu to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Dobrou správou podľa Krajčího je aj fakt, že počty pozitívne testovaných, ktorí vyžadujú hospitalizáciu v nemocniciach, sú stabilizované a pohybujú sa na úrovni 1800 pacientov. Za aktuálne najviac zasiahnuté regióny koronavírusom označil Krajčí okresy Stropkov, Púchov, Považská Bystrica a Myjava.

Zhruba jedna desatina z hospitalizovaných pacientov má ťažký priebeh ochorenia. „Aktuálne je kritických pacientov 167, čo predstavuje oproti minulému týždňu mierny pokles, avšak pacientov vyžadujúcich podporu umelej pľúcnej ventilácie je 133, a to je mierny nárast, takže tento parameter hodnotíme ako stabilizovaný,“ uviedol Krajčí.

Z okresov na Slovensku je aktuálne najhoršia situácia v okrese Stropkov, kde 7-dňová incidencia na 100-tisíc obyvateľov dosiahla hodnotu 468. „Podobná situácia je v okresoch Púchov a Považská Bystrica. Neteší nás ani situácia v okrese Myjava, kde je hodnota 7-dňovej incidencie 326, ale je tu vysoké percento nakazených v kategórii ľudí nad 65 rokov,“ poznamenal minister zdravotníctva. Upozornil tiež, že sa stále nedarí výraznejšie znížiť podiel nakazených medzi seniormi, čo by malo byť prvoradým cieľom.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com