Minister Doležal: Zimné strediská, hotely a ďalšie prevádzky ostávajú otvorené!

Terasy reštaurácií sa majú už od 11. decembra zatvoriť, pričom predaj cez okienko bude naďalej umožnený. Od 14. decembra sa sprísnia podmienky prevádzky hotelov, vlekov a lanoviek.

Protipandemické opatrenia zo strany štátu sa už v nasledujúcich dňoch sprísnia. Tie sa dotknú aj zimných stredísk, ktoré však naďalej budú môcť fungovať. Terasy reštaurácií sa majú už od 11. decembra zatvoriť, pričom predaj cez okienko bude naďalej umožnený. Od 14. decembra sa sprísnia podmienky prevádzky hotelov, vlekov a lanoviek. Vyžadovať sa bude od návštevníkov test na koronavírus, nie starší ako 72 hodín. Ako informoval na tlačovej besede hlavný hygienik Ján Mikas, maximálna kapacita kabíny lanoviek bude stanovená na jednu osobu. Členovia jednej domácnosti budú môcť využiť jednu kabínu. Podľa slov ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zimné prázdniny pre žiakov a študentov začnú od 21. decembra, pričom od tohto dátumu budú zatvorené aj obchodné prevádzky, okrem potravín či drogérií.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal zdôraznil, že zimné strediská zostanú otvorené aj preto, že jeho rezort obhájil pred odborníkmi semaforový plán, ktorý obsahuje okrem sprísnení hygienických opatrení aj prvok testovania. „V najbližších dňoch predstavíme konkrétny nástroj na pomoc domácemu cestovnému ruchu, vďaka ktorému budú môcť reštaurácie, kaviarne či zimné strediská požiadať o finančnú pomoc,“ dodal Doležal. K dispozícii podľa jeho slov bude 100 miliónov eur.

 

autor: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com