MIMORIADNY POZOR! Muž od ženy vylákal viac ako 100-tisíc eur! Stačila mu na to otrepaná rozprávka. Na toto si dávajte…

Polícia v Topoľčanoch upozorňuje občanov na množiace sa podvody, kedy sa neznámy muž vydáva za „amerického vojaka“ a tiež podvody zamerané na získanie údajov z vašich platobných kariet.

V dvoch prípadoch sa neznámy páchateľ cez internetovú stránku vydával za amerického vojaka.
Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchateľ skontaktoval so ženou v strednom veku z okresu Topoľčany. Tvrdil, že je americký vojak, ktorý je teraz v Nemecku a do neznámej anglickej banky mu chodia peniaze, ku ktorým sa nevie dostať. So ženou nadviazal bližší kontakt a získal si jej dôveru. Požiadal ju, či by mu pomohla so splátkou 140.000 Eur. Následne pod rôznymi zámienkami a prísľubmi vrátenia peňazí (platenie poplatkov za zaslanie peňazí na Slovensko ako aj platbami za právnické a iné služby spojené s vrátením peňazí poškodenej) od poškodenej vylákal približne 110 000 €. Druhá poškodená tak prišla o sumu 5.000 Eur. Vyšetrovateľ v tejto súvislosti prijal trestné oznámenie pre podozrenie zo zločinu podvodu.
Až päť podvodov inzerujúcich na portáli bazos.sk zaznamenala topoľčianska polícia v poslednom období.
Na úvod prejavia falošný záujem o vami predávanú vec a kontaktujú vás najčastejšie pomocou aplikácie WhatsApp. Následne vám zašlú podvodníci odkaz na stránku bazos.sk s jeho logom a logom Slovenskej pošty.
Na stránke od vás budú požadovať údaje z vašej karty pod zámienkou prevodu platby na účet. Alebo druhým variantom je podobná stránka, ktorá vás informuje o tom, že kuriér, ktorý má prísť po balík je objednaný a vám stačí už len vyplniť údaje z karty. Hneď po tom, ako vás podvodník kontaktuje, je jasné, že nejde o skutočnú osobu. Spoznáte to predovšetkým podľa obsahu správ, ktorý je väčšinou napísaný lámavou slovenčinou.

POLÍCIA UPOZORŇUJE, ŽE IDE O PODVOD! BUĎTE ROZVÁŽNI NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH A NEPOSIELAJTE PENIAZE, AKO ANI ČÍSLO KARTY A BEZPEČNOSTNÉ HESLO KARTY NEZNÁMYM OSOBÁM, AJ NAPRIEK TOMU, ŽE SA VÁM MÔŽU PRICHÁDZAJÚCE SPRÁVY JAVIŤ NANAJVÝŠ DÔVERYHODNE

zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com