MIMORIADNE! Začalo sa druhé kolo mierových rokovaní: Takéto majú požiadavky!

Na tajnom mieste na hraniciach medzi Bieloruskom a Ukrajinou sa vo štvrtok popoludní začalo druhé kolo rokovaní medzi ruskou a ukrajinskou delegáciou.

Obe strany sa snažia dohodnúť na prímerí, ale ich požiadavky sa značne líšia. Ukrajinci sa odmietajú vzdať a požadujú humanitárne koridory, zatiaľ čo Rusi sa odmietajú vzdať a požadujú neutrálnu Ukrajinu.

Pondelkové rozhovory – prvé od ruskej invázie – neviedli k prelomu. Potom zástupcovia oboch delegácií hovorili len o tom, že sa dohodli na bodoch, od ktorých sa budú odvíjať ďalšie rokovania.

Ruský prezident Vladimir Putin poskytol svojmu francúzskemu kolegovi Emmanuelovi Macronovi telefonicky aktuálne informácie o postoji Ruska k vojne na Ukrajine.

„Situácia na mieste je nesporne veľmi nepriaznivá. Zdá sa byť zrejmé, že Vladimir Putin trvá na svojich pozíciách, na svojej vôli demilitarizovať Ukrajinu a na jej kapitulácii, čo je jednoznačne neprijateľné,“ povedal Macron.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: bbc.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com