MIMORIADNE! Vláda spúšťa COVID automat, ďalej pokračuje prísny zákaz vychádzania a platia nové opatrenia!

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) podľa vlastných slov chcel, aby sa na dohode uzniesli všetky koaličné strany.

Vláda schválila uznesenie, ktoré od 8. februára spustí COVID automat. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR premiér Igor Matovič (OĽaNO). Ako dodal, chcel, aby bola dohoda naprieč všetkými koaličnými stranami. Zdôraznil zároveň, že v súčasnosti má každý tretí pozitívne testovaný na COVID-19 takzvanú britskú mutáciu.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) informoval, že vyhlásenie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga (SaS) o otvorení škôl platí. Zmenou však bude, že školy v čiernych okresoch zostanú zavreté a v tých bordových budú môcť Regionálne úrady verejného zdravotníctva SR rozhodnúť o ich prípadnom uzavretí.

Krajčí dodal, že rodičia, ktorí sa cítia neistí a ohrození, svoje deti nemusia poslať do školy a dostanú ospravedlnenie.

Od pondelka 8. februára začne s malými zmenami platiť COVID automat a celé Slovensko je čierne. Negatívny test na koronavírus vám bude treba od stredy 10. februára. O nových opatreniach informujú premiér Igor Matovič, minister zdravotníctva Marek Krajčí a minister financií Eduard Heger.

Ako uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí, v „čiernych“ okresoch zostanú školy zatvorené.
Potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku nebude vyžadovať od pondelka (8. 2.), ale od stredy (10. 2.).

Celé Slovensko je v čiernej fáze COVID automatu, ak však nejaký región bude v lepšej fáze, periodicita testovania nemusí byť každých sedem dní, ale každých 14 či 21 dní.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) informoval, že vyhlásenie ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS) o otvorení škôl platí. Zmenou však bude, že školy v čiernych okresoch zostanú zavreté a v tých bordových budú môcť Regionálne úrady verejného zdravotníctva SR rozhodnúť o ich prípadnom uzavretí. Krajčí dodal, že rodičia, ktorí sa cítia neistí a ohrození, svoje deti nemusia poslať do školy a dostanú ospravedlnenie.

 

správu budeme aktualizovať…

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com