MIMORIADNE: Vláda schválila jednorazový príspevok 333 eur na dieťa!

Vláda schválila jednorazový príspevok pre deti v rodinách, ktoré sa počas pandémie prepadli do hmotnej núdze, informoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Návrh z dielne jeho rezortu schválila vláda v stredu (23. 6.)

„Ide približne o 13 500 detí, ktoré od marca 2020 do konca apríla 2021 spadli do hmotnej núdze. Tento jednorazový finančný príspevok bude vo výške 333 eur na dieťa,“ uviedol minister Krajniak. Rezort si vybral toto obdobie, pretože vtedy „mali negatívne dôsledky pandémie najvýraznejší vplyv na obyvateľstvo“. Cieľom príspevku je aspoň čiastočne zmierniť dosah pandémie aj opatrení, ktoré vláda prijímala, na tieto rodiny.

Dotknuté rodiny by peniaze mali dostať v riadnych výplatných termínoch – tí, ktorí pomoc v hmotnej núdzi poberajú na účet, peniaze dostanú od 11. do 13. augusta a tí, ktorí dostávajú peniaze poštou, dostanú príspevok medzi 18. a 27. augustom.

V druhej fáze by malo jednorazový finančný príspevok dostať celkovo až 730 000 detí. Minister dodal, že v druhej fáze dostanú jednorazový príspevok aj ďalšie rodiny s deťmi, príspevok sa však zníži na 200 eur. 

Krajniak informoval, že nárok na príspevok v druhom kole podpory budú mať všetky rodiny, v ktorých hrubý príjem každého rodiča bude približne 1 000 eur v hrubom na každého rodiča. „Myslím si, že by to malo byť dostatočné pokrytie,“ povedal s tým, že sa snažili podmienky nastaviť tak, aby malo na príspevok nárok čo najviac rodín, ktoré pomoc potrebujú. Vláda by mala túto druhú fázu pomoci schvaľovať koncom augusta, dodal minister.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com