MIMORIADNE! Vláda rozhodla o návrate detí do škôl už v pondelok, budú sa testovať spolu s rodičmi!

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) priblížil, že nasledujúce dni budú zverejňované vyhlášky, rozhodnutia a manuály k otvoreniu škôl.

Počas víkendu sa uskutoční pilotné testovanie na školách a následne sa od pondelka 7. decembra spustí otváranie tých škôl, ktoré o to prejavia záujem. Na spoločnej tlačovej besede po mimoriadnom rokovaní vlády to oznámil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) a premiér Igor Matovič (OĽaNO). Minister priblížil, že nasledujúce dni budú zverejňované vyhlášky, rozhodnutia a manuály k otvoreniu škôl. Podotkol, že aj keď bude v dokumentoch uvedený dátum pondelok 7. decembra, všetky školy sa k danému termínu otvoriť nemusia.

Šéf rezortu školstva zároveň dodal, že sa chcú pripraviť najmä na január a počas testovania chcú odhaliť všetky technické chyby a tiež nastaviť pravidlá. Podľa Matoviča sa školy nemusia otvárať iba na začiatku týždňa, no môžu tak urobiť aj uprostred týždňa. Tvrdí, že bude na slobode riaditeľa a zriaďovateľa, či sa rozhodne otvoriť niektorú triedu alebo celú školu.

Podmienkou prezenčnej výučby je testovanie žiaka aj jedného z rodičov. Detaily chcú predstaviť čoskoro.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com