MIMORIADNE! V tejto krajine sa začala šíriť nová neznáma choroba: Príznakmi pripomína COVID! Má už šesť obetí, TAKTO sa šíri!

Tento týždeň zomrela v Argentíne tretia osoba na nevysvetlený typ zápalu pľúc, ktorý doteraz postihol celkovo deväť ľudí.

Všetky prípady sa vyskytli v okolí súkromnej lekárskej kliniky v severozápadnej provincii Tucuman. Úrady tvrdia, že vylúčili Covid a bežné typy chrípky, ale pokračujú v kontrole ďalších infekcií. V rámci pátrania po príčine sa vykonávajú aj testy miestnych vodovodov a klimatizačných zariadení. Treťou obeťou bola 70-ročná žena, ktorá bola na kliniku prijatá na chirurgický zákrok.

Lekári sa domnievajú, že mohla byť „nultým pacientom“ respiračného ochorenia. Ostatní, ktorí ochoreli na pľúcnu chorobu, boli zdravotnícki pracovníci centra. Ich blízke kontakty sú sledované, ale u žiadneho z nich sa doteraz neobjavili príznaky. Záhadná choroba si vyžiadala prvú obeť medzi pracovníkmi kliniky v pondelok a druhú o dva dni neskôr. Obaja, rovnako ako 70-ročná žena, mali iné základné zdravotné ťažkosti. U prvých šiestich pacientov sa príznaky začali prejavovať medzi 18. a 23. augustom.

Minister zdravotníctva Tucumanu Luis Medina Ruiz v stredu uviedol, že pacientov postihlo „vážne ochorenie dýchacích ciest s obojstranným zápalom pľúc… veľmi podobné Covidu“. Príznaky zahŕňali vysokú horúčku, bolesti tela a ťažkosti s dýchaním.

Hector Sale, prezident lekárskej fakulty provincie Tucuman, povedal miestnym novinárom: „Nemáme do činenia s ochorením, ktoré by spôsobovalo prenos z človeka na človeka“, keďže u žiadneho z pacientov neboli zistené žiadne prípady v blízkom kontakte.

Situáciu monitoruje Panamerická zdravotnícka organizácia spolu s argentínskymi zdravotníckymi orgánmi.

Profesor Paul Hunter, profesor medicíny na Východoanglickej univerzite, pre BBC uviedol, že v tejto fáze je „takmer nemožné“ povedať, aký môže byť dopad.

„Takéto veci sa z času na čas stávajú. Často len tak vyšumia, ale nie vždy. „Niekedy spôsobia značnú lokálnu epidémiu alebo niečo ešte väčšie.“

Povedal, že odborníci by mali mať viac odpovedí v priebehu niekoľkých dní vďaka rýchlosti, akou môžu kontroly a testy poskytnúť výsledky.

Profesorka Beate Kampmannová z Londýnskej školy hygieny a tropickej medicíny uviedla: „V súčasnosti je to veľmi ťažké: „Je príliš skoro na to, aby sme sa vyjadrili k tomu, či to predstavuje hrozbu pre širšiu populáciu, alebo zostáva obmedzené na túto inštitúciu, alebo či to môže byť spôsobené novým patogénom alebo patogénom, o ktorom už vieme.“

Profesor Sir Peter Horby z Oxfordskej univerzity uviedol, že sa tu objavujú ozveny toho, ako sa epidémia Covid začala infekciami u zdravotníckych pracovníkov, ktoré zahŕňali ťažký zápal pľúc.

Dodal však: „Ľudia by nemali byť príliš znepokojení. Existujú aj iné možné vysvetlenia.

zdroj: bbc.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com