MIMORIADNE! V Nitre zasadal krízový štáb, rokoval o sprísnení opatrení v rámci lockdownu

V Nitre sa v nedeľu večer udialo zasadnutie krízového štábu. Mimoriadne zlá situácia ohľadom šírenia koronavírusu ho donútila zasadať o deň skôr ako bolo pôvodne plánováné.

Situácia ohľadom šírenia koronavírusu je tu kritická. O zvolanie krízového štábu požiadal riaditeľ nemocnice Milan Dubaj. Informovala o tom hovorkyňa Tatiana Kubinec. Riaditeľ nemocnice od rána komunikoval s okolitými nemocnicami za účasti predstaviteľov ministerstva zdravotníctva, „kde dôrazne žiadal o koordináciu pacientov) a výpomoc okolitých nemocníc“.

Hlavnou témou zasadnutia bolo sprísnenie opatrení v rámci lockdownu. Sám riaditeľ žiadal predstaviteľov mesta o tvrdý lockdown, platný pre mesto Nitra.

Od zajtra budú v Nitre prísnejšie policajné kontroly

Vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu v meste Nitra, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre vyzýva občanov, aby dodržiavali aktuálne protiepidemiologické opatrenia s dôrazom na zákaz vychádzania a do Nitry necestovali.

Ak občania musia ísť do mesta Nitra za účelom výkonu zamestnania, alebo výkonu podnikateľskej činnosti, nech si zabezpečia potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný dokument, ktorým vedia preukázať nutnosť svojej cesty.

Nitrianska polícia sprísni od 05. 01. 2021 kontroly zamerané na potrebu cestovania do mesta s cieľom obmedziť počet obyvateľov v meste a tým znížiť riziko prenosu ochorenia COVID 19.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com