MIMORIADNE: V nedeľu sa bude očkovať aj prezidentka Zuzana Čaputová

Prezident Slovenskej spoločnosti infektológov Pavol Jarčuška upozornil, že z histórie je jasne vidieť, že priemerná dĺžka života sa zvýšila vďaka dvom veciam – antibiotikám a vakcináciám. Aj preto si je istý, že prostriedkom, ako zabrániť ďalším úmrtiam na nový koronavírus je práve očkovanie.

„Chcem poďakovať preto všetkým, ktorí pracovali nielen v prvej, ale vo všetkých líniách boja proti koronavírusu,“ doplnil

Minister zdravotníctva Marek Krajčí tiež vyhlásil, že očkovanie bude pokračovať aj v nedeľu v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici a Nitre.

Medzi zaočkovanými budú ako ďalší zdravotníci, tak aj prezidentka Zuzana Čaputová a členovia vlády, ktorí neboli v posledných mesiacoch pozitívni.

Na Slovensku sa začalo očkovanie proti covidu-19. Ako prvý dostal vakcínu infektológ Vladimír Krčméry.

VLADIMÍR KRČMÉRY: „Ďakujem za tento vianočný darček,“ vyjadril sa krátko po vakcinácii profesor Vladimír Krčméry.

Krátko pred tým, ako Vladimír Krčméry dostal vakcínu minister zdravotníctva potvrdil, že zajtra podajú vakcínu v Univerzitnej nemocnici v Bratislave aj prezidentke Zuzane Čaputovej či viacerým ministrom.

Minister Marek Krajčí hovorí o historickej chvíľke. Šéf rezortu zdravotníctva označil vakcínu za nádej v boji proti koronavírusu. „Som rád, že môžeme vidieť svetielko na konci tunela,“ dodal. „Som rád, že prvým, ktorý bude zaočkovaný, je pán profesor Vladimír Krčméry. Človek, ktorý bojoval s epidémiami aj na iných miestach sveta, človek, ktorý zasvätil svoj život za záchranu životov iných. Som rád, že bude vzorom pre všetkých nás,“ povedal Krajčí.

Vakcínou od firiem BioNTech a Pfizer už boli vo svete očkované milióny ľudí, povedala epidemiologička Zuzana Krištúfková: „Niet pochýb o tom, že sú bezpečné… Je na každom z nás, ako sa rozhodneme. My, členovia konzília odborníkov, ideme do toho.“
Infektológ Pavel Jarčuška pred začatím očkovania vyhlásil, že antibiotiká a vakcíny za posledných 120 rokov najviac prispeli k predĺženiu priemernej dĺžky života ľudí.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com