MIMORIADNE: Srdcervúci odkaz zväzu lekárov, ktorý vás chytí za srdce!

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka Lenka Doležalová otvorený list.

Celé znenie otvoreného listu

“Dnes nami v nemocnici hlboko otriasla správa, že na Covid zomrela mladá zdravotná sestra, matka malého dievčatka. Nie, nebola z našej nemocnice, ani sme ju osobne nepoznali, ale aj u nás máme veľa chorých sestričiek, lekárov a ďalších zdravotníkov. A veľmi si želáme, aby sa všetci vrátili späť, veľmi si prajeme, aby sa všetci chorí záchranári uzdravili. A predsa vieme, že všetci sa už nevráti, aj medzi záchranármi si Covid vyberá svoje obete.

Pozerám sa na včerajšie demonštrácie odmietačov rúšok, na vystúpenia mnohých slávnych osobností, ktoré odmietajú všetky opatrenia a zdôrazňujú svoje právo na slobodu. Slobodu? Alebo skôr pseudoslobodu? Naozaj môže niekto nosenie rúšok a dodržiavanie hygienických opatrení považovať za porušenie osobnej slobody? Každý z tých obhajcov pseudoslobody sa môže dostať k lekárovi alebo do nemocnice. Každý z nich bude potom čakať, že tam bude pripravený lekár, zdravotné sestry a ďalší zdravotníci, bude očakávať, že sa o neho postarajú, či už bude mať infarkt, zlomenú nohu alebo sa bude dusiť covidovým zápaľom pľúc. A tí zdravotníci tam budú pripravení, aj keď každá práca s pacientom predstavuje riziko a niektoré výkony veľmi vysoké riziko, že sa infikuje. No predsa tam budú!!!

A tak sa vás pýtam – akým právom žiadate, aby zdravotníci za vašu kvázi slobodu platili vlastným zdravím a vlastným životom? Skutočne si svoju slobodu nenosiť rúška vážite viac než životy sestričiek a lekárov a všetkých ostatných? Čo vaše svedomie? Čo vaša zodpovednosť?” pýta sa MUDr. Lenka Doležalová.

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com