MIMORIADNE: Spoločný nákup bez rúšok? Polícia SR reaguje na ďalší HOAX: Konšpirátori, žiadna akcia sa nechystá!

Konšpirátori sa nezastavia pred ničím! Po nepravdách o tom, ako nás počas celoplošného testovania očipujú alebo nám vytečie mozog cez nos, je tu ďalší nový hoax. Tentokrát sa týka spoločného nakupovania bez rúšok.

Na ďalší hoax upozornila polícia SR na stránke, na ktorej sa takýmto nepravdám venuje. Na sociálnych sieťach sa šíril príspevok, v ktorom sa hovorilo, že jeden supermarket organizuje akciu. Má ísť o spoločné nakupovanie bez rúšok a negatívnych testov a konať sa má už 4. novembra.

„Odmietate sa riadiť nezákonnými nariadeniami a potrebujete si nakúpiť potraviny?“ pýtajú sa v „pozvánke“. K samotnému príspevku sa vyjadril aj spomínaný supermarket na Zlatých Pieskoch, v ktorom sa mala akcia konať.

„Toto tvrdenie nie je založené na pravde a tesco Zlaté Piesky nikdy takéto stanovisko nevydalo,“ povedali. Polícia upozorňuje, že o dezinformácií vie a v prípade ralizácie tejto vymyslenej akcie zasiahne primerane podľa vtedy platných mimoriadnych opatrení.

HOAX: TESCO NECHYSTÁ AKCIU PRE KONŠPIRÁTOROV

K šírenému hoaxu sa vyjadrilo aj samotné Tesco: Toto tvrdenie nie je založené na pravde a Tesco Zlaté Piesky nikdy takéto stanovisko nevydalo.

Stanovisko Policajného zboru: Polícia o tejto dezinformácii vie a bude ju ďalej monitorovať. V prípade realizácie konšpirátormi vymyslenej akcie zasiahne primerane podľa vtedy platných mimoriadnych opatrení.

zdroj: Policia SR

Post Views: 31
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com