MIMORIADNE: Slovensko zavedie očkovaciu lotériu a odmeny za presvedčenie k očkovaniu!

Ministerstvo financií SR chce stimulovať záujem o očkovanie proti covidu-19 príspevkom na očkovanie a sprostredkovateľským bonusom. V stredu to oznámil minister financií Igor Matovič.

Každý týždeň sa očakáva čerpanie až 2 miliónov eur.

Do lotérie sa dostanú tí, ktorí sa rozhodnú dať zaočkovať. „Do žrebovania budú zaradení aj ľudia, ktorí už sú očkovaní,“ povedal Matovič.

Druhým nástrojom na zvýšenie záujmu o očkovanie je bonus za odporúčanie, ktorý dostanú tí, ktorí presvedčia ostatných, aby sa dali zaočkovať. Ak niekto presvedčí osobu mladšiu ako 50 rokov, dostane 30 eur, ak osobu vo veku 50 až 60 rokov, bude to 60 eur, a ak presvedčí osobu staršiu ako 60 rokov, bonus bude 90 eur.

Podľa Matoviča je lepšie investovať do týchto aktivít dnes, ako čeliť hospodárskym stratám spôsobeným treťou vlnou pandémie. Matovič nešpecifikoval, ako budú ľudia dokazovať, že dotyčnú osobu presvedčili, aby sa dala zaočkovať.

Na päťmiliónovom Slovensku dostalo prvú dávku vakcíny 2 022 079 ľudí, z toho 1 568 552 ľudí dostalo druhú dávku. Celkovo je Slovensko v miere zaočkovanosti pod priemerom EÚ.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com