MIMORIADNE! Salmonela vo vajíčkach KINDER SURPRISE! Desiatky detí sa už nakazili, spoločnosť Ferrero ich sťahuje z trhu!

Spoločnosť Ferrero sťahuje z trhu výrobky Kinder Surprise 20 g a Kinder Surprise 20 g x 3 s dátumom minimálnej trvanlivosti medzi 11. júlom 2022 a 7. októbrom 2022, vyrobené v Belgicku.

Prípady nákazy salmonelou boli zaznamenané vo Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Írsku, Nemecku aj Švédsku.
Zatiaľ nie je potvrdené, či sa napadnuté šarže výrobkov distribuovali aj na Slovensko, Štátna veterinárna a potravinová správa SR túto informáciu preveruje.

V Systéme RASFF na portáli EK sú zatiaľ spomenuté krajiny, v ktorých sa vyskytli prípady nákazy salmonelou.

Írske orgány pre bezpečnosť potravín zverejnili informáciu (https://www.fsai.ie/news_centre/food_alerts/kinder_surprise_recall.html), že výrobky Kinder Surprise 20g and Kinder Surprise 20g x3 s dátumom minimálnej trvanlivosti medzi 11. júlom 2022 a 7. októbrom 2022, vyrobené v Belgicku sú spoločnosťou Ferrero sťahované z trhu.

ŠVPS SR zatiaľ nedisponuje informáciou, doručenou prostredníctvom RASFF, že bol výrobok distribuovaný na Slovensko. Napriek tomu sme zaslali dotaz prostredníctvom Európskej komisie, aby výrobca zaslal distribučný zoznam všetkých konkrétnych vyrobených šarží.

Štátna veterinárna a potravinová správa SR aj napriek uvedenému sa cielene zameria na kontrolu týchto výrobkov na trhu.

zdroj: Národný Portál Zdravia,svps.sk

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com