MIMORIADNE: Rusko vyhlásilo, že ihneď prestane s útokmi: Má však tieto zásadné podmienky!

Ukrajina musí splniť všetky podmienky, aby Rusko ukončilo „špeciálnu vojenskú operáciu“, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Medzi tieto podmienky patrí, že Ukrajina musí uznať Krym ako ruský, uznať nezávislosť Doneckej a Luhanskej republiky a odmietnuť vstup do akýchkoľvek blokov.

„Ak Ukrajina splní tieto podmienky, sme pripravení operáciu okamžite ukončiť,“ povedal Peskov agentúre Reuters.

Ide o doteraz najjasnejšie vyhlásenie Ruska o podmienkach, ktoré musí Ukrajina splniť, aby sa vojna skončila. Prebieha už dvanásty deň.

Peskov dodal, že Ukrajina si je vedomá týchto podmienok. K otázke neutrality, t. j. odmietnutia vstupu do blokov Európskej únie alebo NATO, hovorca Kremľa dodal: „Ukrajina by mala prijať zmeny v ústave, ktoré by odmietli akékoľvek snahy o vstup do blokov. To sa dá dosiahnuť len prostredníctvom zmien a doplnení ústavy.“

Peskov tiež potvrdil, že Rusko sa nesnaží vznášať ďalšie územné nároky na Ukrajinu.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: www.reuters.com

1 komentár k “MIMORIADNE: Rusko vyhlásilo, že ihneď prestane s útokmi: Má však tieto zásadné podmienky!”

  1. Rusko dáva ultimátum čo musia splniť Ukrajinci ale čo by mali splniť oni o tom tam nie je ani zmienka ak ich nebude chrániť NATO tak Rusi si budú nárokovať aj ďalšie územné zmeny a tým pádom to nebude nezávislá Ukrajina ale bude stále pod jarmom Ruska.

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com