MIMORIADNE: Premiér Matovič vyšiel konečne s pravdou von! Nemá zmysel to tajiť!

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že vláda a koalícia musí v tejto situácii „ťahať za jeden povraz“ a všetci koaliční partneri by mali byť schopní sa postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia.

Koalícia sa dohodla, že od dnešného dňa budú názory na rozhodnutia koaličných partnerov najprv preberať na koaličnej rade. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). Uznal, že zbytočne reagoval na každý jeden „podpich pod rebro“, keďže to považoval za „zraňujúce a nefér“ voči hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a ostatným dvom koaličným partnerom. Za svoje konanie v tomto smere sa ospravedlnil.

„Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej,“ napísal premiér. Podľa neho by mala vláda v tomto čase „ťahať za jeden povraz“ a všetci koaliční partneri by mali byť schopní sa postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia. Na záver vyjadril nádej, že postupne sa opäť stane priateľom s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS).

 

 

zdroj: SITA, Igor Matovic

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com