MIMORIADNE: Premiér Heger pripúšťa povinné plošné očkovanie všetkých na Slovensku!

Premiér Eduard Heger v relácii Sobotné dialógy Rádia Slovensko priznal, že chce navrhnúť povinné očkovanie pre vybrané skupiny obyvateľstva, pričom by malo ísť najmä o seniorov.

Tvrdí, že o takomto riešení už diskutuje s právnikmi. Pokiaľ povedia, že je povinné očkovanie v súlade s ústavou, bude ho presadzovať.

Pre mňa by bola ideálna cesta povinne zaočkovať či už ľudí nad 65 alebo 60 rokov. Podľa mňa už očkovanie 50-ročných by bol ideálny diapazón,“ spresnil Heger.

Naklonený je zavedeniu povinného očkovania podľa veku, nie podľa profesie. „Vírus si nevyberá podľa profesie, skôr by som preto šiel podľa veku,“ vysvetlil premiér Heger.

Zároveň nevylúčil aj plošné povinné očkovanie na Slovensku. Otázkou však stále je, či by bol takýto krok v súlade s ústavou. „Zavedenie povinného očkovania je aj o politickej odvahe,“ dodal premiér.

V prípade, že nebude možné pre ústavné prekážky povinne očkovať vybrané skupiny, teda podľa veku, podľa Hegera je možné situáciu riešiť len povinným očkovaním celého obyvateľstva.

Na Slovensku máme mieru zaočkovanosti 45 percent, v Rakúsku je o 20 percent vyššia,“ reagoval na rozhodnutie západných susedov pre celoštátny lockdown. „Covid ide po nezaočkovaných.“

zdroj: Sobotné dialógy Rádia Slovensko

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com