MIMORIADNE: Oddnes zaniká povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkovaných po návrate zo zahraničia

Od stredy (6. 4.) sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v exteriéri. Táto povinnosť platila, ak sa osoba nachádzala menej ako dva metre od osoby mimo spoločnej domácnosti.

Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Naďalej však ostáva povinnosť nosiť respirátor:

na hromadných podujatiach v interiér a aj v exteriéri,
vo všetkých interiéroch verejných budov – úrady, obchody, prevádzky služieb, budovy športových a kultúrnych podujatí, pracoviská a podobne,
v prostriedkoch verejnej dopravy – MHD, vlaky, prímestské a diaľkové autobusy,
v preprave s osobami, ktoré nie sú členmi spoločnej domácnosti – taxislužby, lanovky, vozidlá prepravujúce napr. pracovníkov do zamestnania alebo ubytovania.

Rozsah výnimiek z nosenia respirátora resp. rúška zostáva bez zmeny, podrobný zoznam je uvedený vo vyhláške.

Zrušenie vyhlášky k režimu na hraniciach:
Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby.
(Zrušujúce ustanovenie k vyhláške určujúcej režim na hraniciach nájdete v paragrafe 4 vyhlášky upravujúcej prekrytie dýchacích ciest.)
Naďalej však odporúčame obozretnosť, sledovať svoj zdravotný stav a v prípade objavenia sa príznakov COVID-19 kontaktovať svojho všeobecného lekára, resp. pediatra.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com