MIMORIADNE: Od zajtra začína tvrdý lockdown, rušia sa takmer všetky výnimky!

Vláda v posledný deň roka 2020 schválila sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu. Od 5:00 rána nás čaká tvrdý lockdown.

Opatrenia prijaté v polovici decembra nemajú dostatočný efekt a situácia je veľmi kritická. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Vláda preto schválila sprísnenie opatrení, ktoré navrhovalo konzílium odborníkov a schválila ich Pandemická komisia vlády SR ešte 11. decembra. Šéf rezortu zdravotníctva upozornil, že Slovensko je na základe vládou schváleného COVID automatu celé v čiernej zóne.

Mení sa uznesenie vlády o zákaze vychádzania, čo znamená, že sa rušia viaceré výnimky:

– zakázané sú akékoľvek návštevy iných domácností. Výnimku majú domácnosti, ktoré sú momentálne spolu. Keď sa rozdelia, nemôžu ich obnoviť.

– zatvárajú sa kostoly pre verejnosť, zakázané bude konzumovať jedná v exteriéri a bude možné vziať si ich iba so sebou.

– pobyt v prírode bude po novom povolený iba v rámci okresu

– všetky zamestnania, kde je to možné, budú musieť prejsť na formu home office. Výnimku budú mať zamestnanci vzhľadom na povahu ich práce a na základe rozhodnutia zamestnávateľa.

– zavrú sa všetky lyžiarske strediská

– zakázané bude ubytovanie nových hostí v hoteloch a reakreačných zariadeniachUž ubytovaní hostia budú môcť dokončiť svoj pobyt, no nebudú môcť predĺžiť si ho

– povolené bude ísť von so zvieratami

– povolené bude ísť absolvovať testovanie na COVID-19

 

správu budeme aktualizovať…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com