MIMORIADNE! Objavili nový variant koronavírusu: Vedci o ňom zatiaľ veľa nevedia!

Vedci objavili nový variant koronavírusu v Južnej Afrike, Ázii a Oceánii. Nazvali ho C.1.2 a budú ho naďalej podrobne skúmať. Zatiaľ si nie sú istí, či môže byť nebezpečnejší ako existujúce varianty.

Vedci tvrdia, že nový variant koronavírusu má podobné vlastnosti ako existujúce mutácie. Podľa odborníkov sa C.1.2 vyskytuje najmä v Južnej Afrike. Bola však nájdená aj v ďalších siedmich krajinách Afriky, Ázie a Oceánie. Na prácu vedcov upozornila spravodajská webová stránka CNN.

Vedci zatiaľ o novej mutácii veľa nevedia. Tvrdia však, že má podobné vlastnosti, vďaka ktorým sa iné varianty dokážu rýchlo šíriť a do určitej miery sa vyhnúť reakcii imunitného systému.

Viac mutácií nemusí nevyhnutne znamenať väčšie nebezpečenstvo. Ako výskumníci poznamenávajú, niektoré mutácie môžu vírus oslabiť. Jedna mutácia by teda mohla rušiť účinky inej mutácie.

Na nový variant dohliada tím virologičky Penny Mooreovej z Juhoafrického národného inštitútu pre prenosné choroby. „V súčasnosti hodnotíme vplyv tohto variantu na neutralizáciu protilátok po infekcii vírusom SARS-CoV-2 alebo po očkovaní proti SARS-CoV-2 v Južnej Afrike,“ píšu výskumníci v správe.

Odborníci túto mutáciu monitorujú od mája tohto roku. Na to, aby Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila tento variant za nebezpečný, je ešte priskoro.

zdroj: edition.cnn.com

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com