MIMORIADNE! Na svete sa objavil nový variant Covidu-19 deltakron, ktorý kombinuje deltu a omikron!

Vo svete sa objavil nový variant covidu-19 s názvom deltakron, ktorý je kombináciou variantov delta a omikron.

Najskôr sa objavil na Cypre, ale potvrdený bol aj vo Francúzsku, Dánsku a Holandsku, povedal dnes Omar Šerý, biológ a riaditeľ laboratória Elisabeth Pharmacon v Brne. Jeho laboratórium sa pripravuje na to, aby bolo v prípade potreby schopné odhaliť deltakron.

Podľa Šerého na nový variant upozornil virológ Leondios Kostrikis z Cyperskej univerzity. „Oznámil, že v niekoľkých vzorkách objavil nový variant koronavírusu, ktorý vznikol rekombináciou variantov delta a omicron, a nazval ho deltakron. Bol za to kritizovaný a takmer nikto mu neveril,“ povedal Šerý.

Podľa jeho slov sa však tento variant potvrdil a objavil sa vo Francúzsku, Dánsku, Holandsku a tiež v USA. Šerý uviedol, že ďalšie podrobnosti by mali byť známe v najbližších dňoch. Jeho laboratórium dokáže detegovať delta aj omikrón a pripravuje sa na to, že v najbližších týždňoch bude schopné štandardne detegovať deltakrón vo všetkých vzorkách.

Svet sa stále nevyrovnal s pandémiou koronavírusu. Zvyšujúci sa alebo dokonca rekordný počet novonakazených ľudí hlási viacero krajín vrátane Holandska, Rakúska, Číny, Nemecka a Južnej Kórey, kde sa počet pozitívnych testov pohybuje v stovkách tisíc denne.

zdroj: eurozpravy.cz

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com